18.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

Meteor vydřel výhru v Nemanicích

64. V. Čapek - 3. V. Kollárik , 89. D. Fiala (p.)
17

Zajímavý zápas byl k vidění v 18. kole 1.A třídy v Nemanicích, kam zavítal táborský Meteor. V tabulce oba soky sice dělilo několik bodů, ale zápas byl otevřený až do posledních minut. Výhru 2:1 a tři body strhli na svoji stranu hosté v 89. minutě proměněnou penaltou.

Do první půle vstoupili lépe hosté

Do utkání vstoupili podle očekávání lépe mladíci z Tábora, kteří již ve 3. minutě otevřeli skóre zásluhou Kollárika, který uklidil míč do sítě po centru Sedláčka. Tato branka ale Meteor uspokojila a postupem času se hra začala vyrovnávat. Druhou šanci zápasu měl však opět Meteor, ale Sedláček ve složité situaci, v těsné blízkosti brankáře nedokázal pořádně vystřelit. Ve 25. minutě tak mohlo být srovnáno, ale Šedivý dobrým zákrokem udržel vedení svého týmu. V závěru poločasu měl ještě po přistrčení od Lachouta nadějnou možnost Kollárik, který bohužel pro svůj tým netrefil bránu. Poločas tedy skončil výsledkem 0:1.

V poslední minutě rozhodla penalta

Ve druhé půli byl na balónu opět více hostující celek, který se ale jen těžko prokousával přes domácí val. Když už se to povedlo, tak Neruda v úniku sám na brankáře neproměnil. Nemanice svoji důraznou hrou v zadních řadách a taktikou na protiútoky uměly také pozlobit, což dokonale potvrdil v 64. minutě Čapek, jenž jeden takový protiútok přetavil až ve vyrovnávací gól. V 80. minutě dostali hosté možnost volného přímého kopu z hranice vápna, ale střela Fialy nenašla cíl. Utkání už se tak schylovalo k remíze, jenomže v 88. minutě byl při zakončení tvrdě atakován Pecka a rozhodčímu nezbylo nic, než nařídit penaltu. Tu proměnil zkušeně exekutor Fiala, který tak rozhodl svým gólem další venkovní zápas.  Meteor se díky třem bodům vyhoupl na třetí místo tabulky a příští kolo bude svoji pozici potvrzovat na Slavii, kde to také určitě nebude nic snadného. Nemanice po dobrém výkonu zůstaly na 11. příčce a příští zápas vyrazí na horkou půdu do Kovářova.     Vojta Kollárik