19. M. Dvořák , 42. R. Žurek (p.) , 51. A. Kadlec , 78. R. Černý
21

Blaník má fantastickou formu - z posledních pěti duelů má patnáct bodů při skóre 18:1! Tentokrát uspěl bez větších problémů v Lažištích, kde působí prachatická rezerva. Ohlasy připravujeme...

Blaník si s jistotou dokráčel pro 5. výhru v řadě, tým byl dobře připraven a domácí k ničemu nepustil a výhra mohla být výraznější. Většina diváků přijela ze Strunkovic a dali o sobě pořádně vědět. Oslavili 1.gol Martina Dvořáka v dresu Blaníku, další fantastický kousek Radka "Teruny"Černého, který po minutě na place vsítil 4. gól a nakonec konečnou výhru. Za týden hostí Blaník Semice a očekáváme plný dům a výborný fotbal mužstev ze špice tabulky...

Zaslal: Miroslav Mottl

Report zaslaný uživatelem Ladislavem Beranem:

Prachatická rezerva, která v Lažišti hraje, či spíše dohrává, neboť okresem jde zvěst, že v Lažišti se od nové sezóny krajská soutěž hrát nebude, hostila Strunkovice.

Přijeli tak velmi silní Blaníci, kteří již pět kol v řadě neprohráli a pomalu získávají ambici být v bojích o postup do krajského přeboru. Již od začátku utkání bylo zřejmě, kdo hrací plochu ovládá. Hosté přes kopec si hned v úvodu vytvořili převahu a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. Ta přišla v 19. minutě z kopačky Dvořáka a bylo v podstatě hotovo. Zápas dostali Blaníci pod kontrolu a bylo jen otázkou, kolik branek ještě padne. Strunkovičtí měli v zádech pěkný počet svých příznivců, kteří hnali své hochy z Mexika, jak se hostujícímu městysu přezdívá, vpřed. Hráče prachatické rezervy ctí, že zápas nevypustili a snahou a dobrým nasazením zejména v prvním poločase se snažili hostům hru znepříjemnit. Tři minuty před koncem poločasu šel do šance Žurek, byl podkopnut a hlavní arbitr Bartůněk neváhal a nařídil pokutový kop, který sám postižený proměnil.

Druhý poločas byl ve stejné režii, domácí se snažili a hosté stupňovali tempo, nastřelovali konstrukci branky a dvakrát při jejich gólech vylétl praporek asistentů pro ofsajdy. V 51. minutě Kadlec rychle přidal třetí branku a bylo po zápase. Od této minuty se prakticky dohrávalo. Za zmínku stojí povedené střídání Černýho, který v 77. minutě nastoupil a hned první dotyk s míčem znamenal gól, byla to kuriózní situace, kdy nastřelil tyč a od ní do zad gólmana domácích se odrazil do sítě. Jako by i tato situace ukázala, jak na tom domácí jsou, když se od nich odvrátila i pověstná štěstěna.

Do konce jarní části nyní zbývá ještě pět kol, zatímco domácí stojí před hamletovskou otázkou, tak hosté příští týden hostí druhé Semice. Bude to šlágr kola a v případě vítězství se Blaníci přiblíží zástupci Písecka na bod a mohou ještě strašit lídra z Trhových Svinů.