27.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2021-2022

Olešník se přihlásil do boje o první místo

56. R. Szó
15

Lafata naskočil až v závěru.

Tentokráte musel strakonický trenér Luděk Cimrhanzl  improvizovat ( Tomáš Čakrt nemocen ) se sestavou ( hodně zraněných ) a tak do duelu s lídrem tabulky nasadil do sestavy hned 3 dorostence, kteří si mimo jiné nevedli špatně. Hosté sice hned od úvodu převzali iniciativu a také hned v 9. minutě šel Toth sám na Lízala a ten bravurním zákrokem udržel čisté konto. Domácí vyráželi do občasných protiútoků a z jednoho z nich v 25 minutě mohl Nosek skórovat, když propálil obránce a Tomášek v brance stačil vyrazit na rohový kop. Více se do poločasu před brankami neudálo.

Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivně a v 50. minutě předvedli pěknou akci, když Máška popotáhl balon po křídle, centrem našel nabíhajícího Petráně, který z jedný sklepl balon pro Doležala a jeho střelu Tomášek chytá. Ovšem v 55. minutě hosté podnikli rychlý protiútok a Szó Strakonice potrestal - 0 : 1. Od této chvíle hosté soupeře zatlačili a v 63. minutě měli velkou šanci navýšit skóre, ale střela skončila mimo tyče Lízalovy branky. V 77. minutě velkou šanci spálil hostující Štěch. V 83. minutě rozhodčí dle domácích necitlivě odpískal pro hosty penaltu, kterou Szó poslal nad. Od této chvíle Strakoničtí získali převahu, která vyústila trestným kopem v 86. minutě z 25 metrů. Rozhoň poslal balon do šibenice a skvělý Tomášek jeho střelu vytáhl na spojnici – hezký moment. V 89. minutě faul na Žáčka ve vápně rozhodčí nechal bez povšimnutí (úsměvné). Ještě jeden pěkný moment byl v 85. minutě, kdy  nastoupil za potlesku tribun David Lafata.