25.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2021-2022

Noskova trefa rozhodla, Junior vyhrál v Prachaticích

16

Prachatický fotbal nezažil úspěšný víkend, ani jedno ze tří družstev neuhrálo jediný bod. Áčko zůstalo na štítu Strakonic.

První poločas

V první čtvrt hodině domácí hosty přitlačili, ale do brankových šancí se nedostali. Do první brankové příležitosti jsme se dostali hosté ve 23. minutě, kdy Krejčí poslal míč za domácí obranu a rychlý Nosek svou šanci proměnil 0 : 1. O dvě minuty později si brankovou příležitost vytvořili domácí, když Makoš svou šanci promarnil a balon poslal vedle branky. Další minuty patřily Junioru, kde si vytvářel velké šance, ale gólu nedosáhl. V 26. minutě Chalupa šel sám na brankáře, ale golmana nepřekonal. V 33. minutě Nosek se dostal opět za obranu, ale další gól nepřidal. Ve 39. minutě po rohovém kopu Nosek trefil tyč domácí svatyně.

Druhý poločas

Druhý poločas přinesl jen po jedné brankové příležitosti a to bez gólového efektu. Ve 46. minutě po rohovém kopu se ocitl ve velké šanci Zábranský, ale nebylo mu dopřáno dopravit míč za záda domácího golmana včasným zásahem obránce. Ve 49. minutě měli největší šanci domácí skóre srovnat, ale Lízal vše vyřešil včasným vyběhnutím. Do konce zápasu postupně zvyšovali domácí tlak, ale hostující obrana byla tentokráte nepropustná a tak rozhodl gól Noska v prvním poločase a hosté si odváží 3 body. Velkou pochvalu si zaslouží všichni tři strakoničtí dorostenci, kteří se dostali na plac, za velmi dobrý výkon v mužské soutěži. Mezi nejlepší hráče duelu patřil obránce hostů Martin Rozhoň.