25.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Libodřice otočily utkání v posledních minutách

13

Zajímavý zápas týmů z první čtyřky tabulky. Především v prvním poločase se hrál pěkný svižný fotbal s šancemi na obou stranách, který musel všechny diváky bavit.

Krupka poslal hosty do vedení

První náznaky šancí byly k vidění na domácí straně, ale slibně se rozvíjející příležitosti často brzdila buď zbrklost ve finální fázi, nebo slabá koncovka. Ač mají Libodřice ve své defenzivě několik velmi dobrých hlavičkářů, přišly dvě velké příležitosti Jestřábky právě ze vzduchu. Ale Krupka ani Klička své hlavičkové pokusy na zadní tyči neproměnili.

Pak přišla šance domácích. Na Košíkův centr si zaběhl Dittrich, ale na dlouhou nohu poslal míč nad Karbanovu branku.

Po půlhodině přišla velká příležitost hostujícího Pavlova, který postupoval sám na brankáře. Šikovně si položil dobíhajícího obránce, ale do svého zakončení dal víc důrazu, než bylo třeba a jeho projektil skončil vysoko nad. Libodřice se nepoučily a o několik minut později se opět Pavlov řítil sám na branku. Tentokrát dokázal jeho pokus vytěsnit mimo tyče brankář Skočdopole.

Dlouhé míče Jestřábky za obranu dělaly dál Libodřicím velké problémy. Po jednom z nich přišel centr do vápna, kde ho poslal hlavou do sítě Krupka - 0:1 a zajistil tak hostům poločasové vedení.

Škopek odpálil bombu extáze

Po změně stran už to taková jízda nebyla. Jestřábka se zatáhla a šetřila síly. Domácím se sice nedala upřít snaha, ale jejich kombinaci často brzdily nepřesnosti a narůstající nervozita. Svůj den tentokrát neměl hostující Pavlov, který ani svůj třetí samostatný únik nedokázal přetavit v branku.

Posledních dvacet minut bylo na hostech znát, že jim docházejí síly a už nebyli tolik na míči. Aktivita defenzivních hráčů opadala a tlak Libodřic sílil. Ve vápně Jestřábky bylo stále živo a domácí se drali za vyrovnáním. Jejich pokusy buď byly blokované obětavostí hostující obrany, nebo je Karban pochytal.

Zápas mohla Jestřábka rozhodnout pět minut před koncem, ale ani čtvrtý samostatný únik gólem neskončil. A tak přišel trest. Domácí zjednodušili hru – poslali dopředu své vysoké hráče a všechny míče bez váhání nakopávali do vápna. To přineslo ovoce.

Dvě minuty před koncem se na malém vápně ocitl osamocený Batelka - 1:1, který z voleje trefil nechytatelně šibenici a vyrovnal. Uspokojení z bodu se však nekonalo. Libodřice cítily šanci a dál se hnaly za výhrou.

V samém závěru pak přišel do vápna Jestřábky další přetažený centr, který Dittrich vrátil do ohně tak šikovně, že našel před brankou volnou hlavu Škopka - 2:1 a ten v domácím táboře odpálil bombu extáze. Po vítězné brance se pak nechal hodně zbytečně vyloučit Pohanka, který tím degradoval dojem z jeho výkonu.

Libodřice měly pomalý rozjezd, ale drtivý finiš. Možná k tomu pomohlo i střídání lhoteckého Krupky, jehož centimetry při bránění nakopávaných míčů v závěru hostům chyběly, ale to neubírá nic na buldočím závěru domácích. Jestřábka si prohrála zápas především trestuhodným zahazováním šancí.

Autor reportáže: Jan Břečka

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Na to, že se dnes utkaly týmy z vršku tabulky, kvalita utkání tomu moc neodpovídala. Po většinu prvního poločasu jsme měli balón na kopačkách, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Soupeř hrozil z protiútoků a těsně před koncem poločasu jeden po krásném centru využil k brance. Druhý poločas byl z naší strany plný nepřesnosti a nervozity. Sice jsme měli balón více na kopačkách, ale hra postrádala přesnost a nějaký nápad. Celkově jsme dneska byli nějak chcíplí a je mi záhadou proč. Zkusili jsme i přeskupit řady, což nakonec přineslo kýžený efekt. Batelka srovnal hlavou dvě minuty před koncem a už v prodloužení vrátil balón do malého vápna Dittrich a spící střelec Škopek se nám v pravou chvíli probudil ze zimního spánku. Kaňkou je zbytečné vyloučení Pohanky po našem vítězném gólu, to bohužel nechápu. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli nad soupeřem z první trojky a uvidíme na konci soutěže, jak jsou tyhle 3 body důležité.

TJ Sokol Jestřabí Lhota
Martin Mikeš, hrající trenér: Věděli jsme, že Libodřice mají houževnatý tým, že zápas bude vyšperkovaný. Opět jsme nemohli počítat s několika hráči. Jak je poslední dobou zvykem, verbujeme je na zápas jak kaprál z pohádky. Chtěli jsme hrát od půlky a počkat si na brejkové situace. Domácí měli celý zápas převahu, my měli v první půli dvě loženky, po úniku šel dvakrát na brankáře vitální Pavlov. Brankou ale skončila až hlavička ostrostřelce Krupky po krásném centru Hojdy. Do druhého poločasu jsme taktiku neměnili, domácí měli tlak, ale dokázali jsme si vypracovat další vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Na brankáři ztroskotal italský seladon Robovský i neúnavný Pavlov. Domácí v závěru zápas otočili, když jsme špatně pokryli útočící hráče ve vápně. Mrzí mě, že jsme si neodvezli žádný bod, závěr musíme takticky pohlídat. Tentokrát nás zklamala koncovka, kterou musíme zlepšit.

P. Skočdopole [-] - P. Škopek [-] , M. Matějka [-] (56. V. Patočka [-] ) , J. Košík [-] (71. F. Šafránek [-] ) , M. Beníšek [-] , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , L. Pohanka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , T. Němec [-]

L. Karban [-] - J. Hron [-] , I. Pavlov [-] , A. Krupka [-] (79. V. Šámal [-] ) , V. Černý [-] , M. Mikeš [-] , T. Kubíček [-] , T. Robovský [-] , A. Hojda [-] , M. Klička [-] , J. Kostelecký [-]

ŽK: 59. M. Beníšek , 76. P. Batelka , 78. V. Dittrich , 84. T. Němec - 90. I. Pavlov . ČK: 90. L. Pohanka .
Hráči zápasu: P. Skočdopole , P. Škopek - A. Krupka .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: PEŠKA Libor - MLÁZOVSKÝ David (N), STANĚK Josef (N).