10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Tlumačovský Dan Máčala třemi brankami popravil Roštění

13. D. Máčala , 17. M. Otevřel , 55. R. Zálešák (p.) , 66. D. Máčala (p.) , 73. D. Máčala (p.) , 89. O. Jirsa (vl.) - 8. V. Jurásek , 17. V. Jurásek , 85. L. Zakopal
0

Fotbalisté Tlumačova přivítali po výhře na penalty u lídra tabulky na svém hřišti tentokrát tým z Roštění. Ten v posledním kole šokoval jasnou výhrou nad Lužkovicemi a tak se čekalo, co předvede na širokém tlumačovském pažitu. V první půli viděli diváci hned čtyři branky a kanonáda pokračovala i ve druhém poločasu. Výsledkem bylo devět branek, jedna hezčí než druhá a také mohli tlumačovští fanoušci oslavovat hattrick zkušeného Dana Máčaly a k vidění byly hned tři pokutové kopy.

První poločas skončil po přestřelce 2:2

Hráči Tlumačova vstoupili do zápasu aktivně, ale jako první se z gólu radovalo Roštění, jmenovitě Jurásek, který v 8. minutě potrestal nepřesnou rozehrávku domácí obrany. 0:1. Ve 13. minutě krásnou příhrou vysunul Psota Zálešáka, domácí záložník zatáhl míč do šestnáctky a pokusil se obstřelit Nevřalu v bráně Roštění, který míč s námahou vytěsnil, ale dobíhající Máčala ho uklidil do sítě. 1:1. V 17. minutě hráči Tlumačova skóre otočili, když Dvořákovu dalekonosnou střelu Nevřala sice vyrazil, ale pouze k nehlídanému Otevřelovi, který pohodlně skóroval. 2:1. Hrál se vyrovnaný zápas, který byl ovlivněn velmi silným větrem. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 32. minutě, kdy se po centru prosadil hlavou opět Jurásek. 2:2. Diváci tak viděli v prvním poločasu čtyři branky a netrpělivě čekali, co jim oba celky předvedou ve druhém dějství.

Tlumačovský Dan Máčala zkompletoval hattrick

Ve druhém poločase domácí zvýšili obrátky. V 55. minutě zahrál hostující obránce pod tlakem v pokutovém území rukou a z nařízené penalty vrátil domácím vedení Zálešák. 3:2. Stejný hráč individuálně pronikal v 66. minutě před bránu hostů a byl zezadu podražen obráncem Roštění. Hlavní rozhodčí po poradě s asistentem nařídil proti hostům druhý pokutový kop, což neunesli někteří podnapilí fanoušci Roštění a vyvolali incident s domácími fanoušky a pořadatelskou službou. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Máčala. 4:2. Hráči Tlumačova pokračovali v aktivní hře a dále se tlačili před bránu hostů. V 73. minutě si na krásný centr Malého naběhl kanonýr Máčala a hlavou uzavřel hattrick. 5:2. Ke slovu se nakonec dostal i hostující ostrostřelec Zakopal, který v 85. minutě chladnokrevně zakončil rychlý útok hostů. Poslední slovo ale měli domácí. V 89. minutě na roh Psoty vyskočil Houser, a ač těsně bráněn dvěma obránci hostů, dokázal míč dopravit za záda bezmocného Nevřaly i pošesté.

SK Tlumačov
Miroslav Škrabal, brankář: Zápas ovlivnil prudký vítr. My jsme se s počasím lépe aklimatizovali a po zásluze zvítězili. Za stavu 2:2 ale nedal Zakopal vyloženou šanci a poté jsme začali mít převahu a režírovat hru a vstřelili také čtyři branky. Důležité pro nás tři body do tabulky a posunuli jsme se už na druhou příčku...

TJ Roštění
Michal Nevřala, brankář: Silný vítr dobrému fotbalu příliš nepřál, takže zaslouženě vyhrál tým, který méně chyboval a byl důraznější. Kluky jsem v zápase příliš nepodržel a i díky mé chybě, jsme v prvním poločase prohrávali, ale do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhé dějství rozhodla nejprve penalta po nešťastném odrazu do ruky ze země, které byla sice nařízena přísně, ale správně. Za stavu 3:2 pro domácí pomezní rozhodčí udělal totální hrubku, když po poradě s hlavním posoudil faul před vápnem jako penaltový, pohřbil všechny naše naděje na body. Z utkání jsme mohli vytěžit více, ale rozhodly především naše vlastní chyby. Po třech vítězstvích bez inkasovaného gólu je to pro nás velké vystřízlivění a musíme se připravit lépe do dalších bojů.

SK Tlumačov
M. Škrabal [-] - P. Mouka [-] , M. Juhaňák [-] , R. Šimoník [-] (83. Z. Jonášek [-] ) , R. Dvořák [-] - M. Otevřel [-] (53. J. Mouka [-] ) , R. Zálešák [-] , B. Psota [-] , T. Duroň [-] - D. Máčala [-] (78. M. Houser [-] ) , S. Malý [-]

TJ Roštění
M. Nevřala [-] - V. Jurásek [-] (79. J. Číhal [-] ) , J. Vlkolenzski [-] , S. Škrabana [-] , O. Jirsa [-] - P. Jenáček [-] , T. Petrskovský [-] , R. Zapletal [-] , F. Vybíral [-] (76. T. Hejníček [-] ) - M. Filandr [-] , L. Zakopal [-]

ŽK: 70. P. Mouka - 51. P. Jenáček , 66. T. Petrskovský .
Hráči zápasu: D. Máčala , R. Zálešák .
Místo: Tlumačov. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Blažek Vladimír  - Šubík, Slováček.