11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

V Tečovicích si domácí tým proti rezervě Slavičína otevřel střelnici

15. M. Frkal , 27. R. Pala , 30. R. Závoda , 49. R. Pala , 56. R. Pala , 64. J. Plachý , 72. D. Škarek , 84. R. Chudárek
0

Do Tečovic zavítala v sobotním odpoledni rezerva FC TVD Slavičín, která si v minulém kole se značně posíleným kádrem poradila v místním derby s Nevšovou. Domácí tým prohrál v Lukově u posledního týmu a společně se Slavičínem bojuje o Černého Petra. Proto bylo utkání v Tečovicích pro oba týmy důležité, neboť se hrálo de facto o šest bodů. Tečovice však v utkání nedaly omlazenému Slavičínu žádnou šanci a vyprovodily ho s potupným omigólovým přídělem.

Tečovice vedly po půli již o tři branky

Domácí vědomi si důležitosti utkání, vsadili na nátlakovou hru, jednoduchost v obraně a od prvních minut si vytvořili trvalou převahu. Už po třech minutách mohli být ve vedení 2:0, ovšem hostující obrana a brankář Aleš Ocelík.zachraňovali na brankové čáře. Hosté přijeli ve velmi improvizované sestavě s mnoha dorostenci a ze stálého kádru A týmu se v Tečovicích představil pouze Tomáš Švach. Domácí dále dobývali branku Slavičína a v 15. minutě se dočkali zaslouženého vedení Frkalem. To ještě do poločasu navýšili o dvě branky, když nejdříve se trefil ve 27. minutě Pala a po něm o tři minuty později Závoda. Další šance zlikvidoval hostující brankář Ocelík. Hosté se dostali maximálně po šestnáctku domácího týmu a v koncovce byli naprosto bezzubí. Tečovice na svém hřišti hrát umějí a omlazený Slavičín jim tuto hru navíc umožnil. Do kabin se tak odcházelo za tříbrankového vedení Tečovic, hostě navíc disponovali pouze deseti hráči do pole a tak se čekalo, jak dlouho v utkání vydrží fyzicky.

Domácí tým pokračoval v kanonádě, Pala zkompletoval hattrick

Ve druhém poločase domácí nepolevili, přetížená hostující obrana nestíhala a Tečovice po pěkných akcích navyšovaly skóre. Nejdříve se dvakrát trefil Pala, který tak zkompletoval svůj hattrick. Další branky přidali Plachý a Škarek.  Skóre uzavřel z trestného kopu střelou k tyči Chudárek. Gól si však zasloužila i jeho tvrdá střela z 80. minuty zpoza vápna, která orazítkovala obě tyče a odrazila se do pole. Hosté, kteří přijeli s jedenácti hráči, kombinovali ve středu pole, ovšem jen po šestnáctku a bránu domácích přímou střelou neohrozili. Ulehčili tak Tečovicím zisk důležitých tří bodů. Domácí tým si tak po prohře v Lukově vylepšil náladu a připsal si tři důležité body. Ve Slavičíně mají znovu nad čím přemýšlet, v příštím kole hostí doma velmi silné Příluky a pokud se budou chtít udržet s týmy z konce tabulky, musí bodovat.

TJ Sokol Tečovice
Radek Středulinský, trenér: Prvních deset minut to bylo vyrovnané utkání, ale po gólu už jsme byli celý zápas lepší. Slavičín nastoupil s dorostenci, plus doplněný o zkušené hráče v obraně a měl jen jedenáct hráčů. Jejich hra byla po šestnáctku a ve vápně nás nijak neohrozili. Bivoj dnes ukázal svou pravou tvář a cestu, po které půjdeme dál. Teď o to víc mne mrzí prohra v Lukově, ale jedeme dál....

FC TVD Slavičín B
Stanislav Belžík, sekretář: V kombinované sestavě jsme neměli proti domácímu týmu šanci, řadu příležitostí soupeře pochytal ještě Aleš Ocelík. Musíme podzim nějak dohrát a potom se uvidí, ale přístup některých hráčů je opravdu zarážející......

M. Křížek [-] - J. Balcárek [-] , M. Frkal [-] (64. J. Vopatřil [-] ) , A. Ondík [-] , R. Závoda [-] - P. Sedláček [-] , R. Chudárek [-] , J. Plachý [-] , R. Pala [-] (72. E. Piňos [-] ) - D. Škarek [-] , J. Družbík [-]

A. Ocelík [-] - J. Ocelík [-] , O. Floreš [-] , M. Mudrák [-] , R. Bureš [-] - D. Fojtík [-] , M. Švach ml. [-] , O. Kročil [-] , T. Švach [-] , D. Sochora [-] - T. Kalík [-]

ŽK: 25. P. Sedláček , 53. J. Plachý - 54. M. Švach ml. , 62. T. Švach , 67. R. Bureš , 68. J. Ocelík .
Hráči zápasu: R. Pala , R. Chudárek .
Místo: Tečovice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Smýkal Miroslav - Štěpaník, Horáček.