4.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Valašská Polanka doma remizovala s Hutiskem

0

Polanka v minulém kole poprvé narazila, když ve šlágru nestačila na Hovězí. Hutisko si chtělo určitě spravit chuť po domácí prohře s Lhotou u Vsetína. Zápas nakonec musely rozhodovat až pokutové kopy.

Filgas poslal domácí do vedení

Domácí hráči v tomto utkání postrádali čtyřgólového Filipa Mačka, který se zranil v zápase s Hovězí. Do zápasu lépe vstoupili hráči Hutiska, kteří dostávali Polanku dostávali pod tlak a několika střelami ohrozili brankáře Kolínka. Polanka nevypadala ve své kůži a příliš mnoho šancí si nevypracovávala. Nakonec  to byli paradoxně domácí, kteří šli do vedení, když se ve 44. minutě trefil obránce Petr Filgas - 1:0

Hutisko dovedlo zápas až k penaltám

Trenér Hajda pravděpodobně udělal v šatně před druhým poločasem vítr, což vedlo k zlepšenému výkonu domácích hráčů, kteří svému soupeři začali konečně zatápět. Polanka si vypracovávala šance, ale ani Maček, ani Daněk nedokázali přidat stěžejní druhý gól. Hutisko však také nepolevovalo a nakonec se dočkalo vytouženého vyrovnání, v 55. minutě totiž skóroval Lukáš Fiurášek - 1:1. Diváci nakonec další branky neviděli, a tak o druhém získaném bodu musely rozhodovat penalty.

Druhý bod do tabulky si připsali domácí

Penaltový rozstřel začínali domácí, konkrétně Jaroslav Gergela, jeho pokus mu však nevyšel, brankář Hrabčák si proti domácímu matadorovi počínal dobře a penaltu chytil. Za hosty šel na penaltu Baroš a penaltu s přehledem proměnil. První úspěšnou penaltu za domácí zaznamenal Stanislav Adámek, hosté si však v závěru druhé série vzali jednobrankové vedení zpět zásluhou kapitána Křenka. Polančané kontrolovali Šafaříkem a když Poruba neuspěl, bylo v závěru třetí série srovnáno. Ve čtvrté sérii uspěli oba střelci, jak polanský Novák, tak hostující Fiurášek. Stejná byla také závěrečná pátá série, to se prosadili Lukáš Daněk a Robert Křenek. Rozuzlení přinesla až šestá série, domácí kapitán Roman Trčka penaltu proměnil, ale Kozák na Kolínka nevyzrál a domácí Polančané tak mohli slavit bonusový bod navíc.