19.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Holubice si připsaly první jarní bod, doma remizovaly s Byšicemi

49. F. Valtr , 78. F. Valtr - 18. J. Gabčo , 23. J. Gabčo (p.)
5

Na hřiště Holubic, které v jarní části sezóny nezískaly zatím jediný bod, přijely Byšice. Ty také nejsou na jaře ve formě a pomalu se propadají tabulkou. Dnes to pro ně měla být povinná výhra, nevyšel jim ale druhý poločas.

Dvougólový náskok Byšic zařídil Gabčo

První půle byla v režii hostů, kteří si dokázali vytvořit spoustu šancí.

Gólman domácích se sice snažil a několika skvělými zákroky svůj tým hodněkrát podržel, inkasování však zabránit nedokázal. Po odraženém balónu z rohového kopu se k míči dostal útočník Josef Gabčo a střelou na přední tyč překonal domácího Pečonku. Byšice tak vedly 1:0.

O pět minut později svůj náskok navýšily. Po faulu vyběhnuvšího Pečonky měly k dispozici pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Josef Gabčo a svým druhým gólem v zápase stanovil poločasový výsledek na 2:0 pro svůj tým.

Bod domácím vystřílel Valtr

Do druhé půle vstoupily lépe Holubice. Svého soupeře zatlačily a dokázaly si vytvořit brankové příležitosti.

Ve 49. minutě snížil nejlepší střelec soutěže Filip Valtr.

Poté měli opět veliké příležitosti hosté. Skvělé zákroky brankáře domácích a nemohoucnost hostujících útočníků ale třetí branku do sítě Holubic neznamenala.

Naopak domácí deset minut před koncem srovnali. Po centru z pravé strany se prosadil znovu Filip Valtr a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 2:2.

Holubice tak na jaře vybojovaly první bod.

Naopak Byšice po tomto utkání spadly na čtvrté místo.

TJ Sokol Holubice
Roman Slavíček: O půli jsme si řekli, že musíme zvednout bojovnost a snažit se tu hru více otevřít. Prohrávali jsme 0:2 a nebylo co ztratit. Musím kluky za druhou půli pochválit. Povedlo se nám vytvořit si tlak a ty góly jsme tam dotlačili.:

TJ Vitana Byšice
Daniel Hnízdil: Po skvělém začátku a bohužel spoustě neproměněných šancích jsme absolutně nezvládli druhý poločas. Hlavní díl viny beru na sebe. Nepodařilo se nám udržet nastolený trend z první půle. I tak jsme si ale vytvořili několik velkých šancí, které jsme však neproměnili. Soupeři gratuluji k bodu.:

R. Pečonka [-] - L. Brož [-] , A. Valtr [-] - R. Ježek [-] - F. Valtr [-] - K. Prilepskiy [-] , M. Lalouček [-] , J. Stuchlý [-] , M. Peroutka [-] , J. Tománek [-] , F. Čížek [-]

D. Hnízdil [-] - P. Holina [-] (62. M. Priatka [-] ) , D. Dzimko [-] (66. K. Kmeťo [-] ) , T. Prejsa [-] , P. Svačina [-] , J. Šteiner [-] (47. P. Šuba [-] ) - J. Majzler [-] , J. Gabčo [-] , J. Lauda [-] , J. Prieložný [-] - I. Tumbas [-] (82. M. Macháček [-] )

ŽK: 58. J. Stuchlý - 62. D. Dzimko . ČK: 90. P. Šuba .