18.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Byšice znovu padly, tentokrát na půdě Velvar

3

Byšicím se v jarní části sezóny vůbec nedaří, jelikož zatím nedokázaly získat ani bod. Odpíchnout se chtěly od zápasu proti Velvarům. Bohužel, na bodový zisk si budou muset ještě počkat...

Gól do šatny v podání domácího Leibla

Od začátku zápasu měli určitou převahu hosté, kteří si dokázali vytvořit více gólových příležitostí. Zejména útočník Josef Gabčo hodně zatápěl domácí obraně, vždy však ztroskotal na skvělém Jiřím Měsíčkovi, který dnes svůj tým podržel několika fantastickými zákroky.

Ke 44. minutě můžeme říci otřepané, ale stále platné fotbalové rčení - Nedáš, dostaneš. Po neproměněných šancích Byšic se totiž do vedení dostaly Velvary. Výborně hrající obránce Rubeš vybojoval míč na polovině hřiště a utekl až do vápna soupeře, kde ho předložil Jakubu Leiblovi a ten ho pohodlně dopravil do prázdné branky.

Gól do šatny znamenal poločasový výsledek 1:0 pro domácí.

Vítězný gól Velvar

Druhá půle pokračovala v podobném trendu, jako ta první. Domácí brankář Měsíček tasil jeden zákrok za druhým a držel tak jednogólový náskok Velvar.

V 60. minutě ale přece jen našel svého přemožitele. Z rohového kopu se prosadil Jan Prieložný a vyrovnal tak na 1:1.

Remízový stav však nevydržel dlouho. O šest minut později vrátil vedení domácím asistent u první branky Rubeš, který si po rohovém kopu výborně našel balón na zadní tyči a hlavou nekompromisně zavěsil.

Stav 2:1 vydržel až do konce utkání, a Velvary tak napravily zaváhání s Velkým Borkem z minulého kola.

Naopak Byšice nezískaly z jarních utkání zatím jediný bod.

Slovan Velvary B
Radek Šmíd: Byl to vyrovnaný zápas, obě mužstva měla svoji kvalitu. Rozhodli dva klíčoví hráči Velvar, a to brankář Měsíček a stoper Rubeš. Nebýt nich, Velvary by nevyhrály.:

J. Měsíček [-] - M. Růžek [-] , L. Černý [-] , D. Šlégr [-] , J. Rubeš [-] , J. Pek [-] , J. Štefanik [-] (86. L. Šmíd [-] ) , M. Leibl [-] (46. R. Mikš [-] ) , V. Podivínský [-] , V. Maňas [-] , J. Stárek [-]