17.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Libčice loupily v Byšicích, odkud si odvážejí všechny tři body

4

Na půdu favorizovaných Byšic přijely Libčice, které se svým soupeřem v prvním utkání prohrály. Dvěma góly je sestřelil Josef Gabčo, který se prosadil i dnes. Na výhru to však tentokrát nestačilo.

Překvapivé poločasové skóre

Začátek zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který už po čtvrthodině vedl 2:0. Po krásných přihrávkách Tomáše Tenkla skóroval nejprve v 7. minutě Michal Punčochář a ve 14. minutě Lukáš Paluka.

Hra se poté vyrovnala a ve 30. minutě dostal právě Tomáš Tenkl, druhá nová posila Libčic, žlutou kartu.

Domácí už na nepříznivý stav zareagovat nedokázali a Libčice si tak dvougólový náskok udržely do přestávky.

Hráči tak odcházeli do kabin za překvapivého stavu 2:0 pro hosty.

Dva góly na obou stranách a šťastnější Libčice

Druhý poločas začali hrát hosté více zezadu a bylo jasné, že chtějí spíše bránit a udržet si dvoubrankový náskok.

Byšice měly mírnou územní převahu. Nebezpečný byl především Josef Gabčo, se kterým měla obrana Libčic hodně práce.

Domácí útočník ale své šance neproměnil a to ztrestali hosté. Z protiútoku se prosadil Ondřej Hrdina.

V závěru utkání se Gabčo přeci jen dočkal a dokázal vsítit branku. Pro skóre zápasu už to však byla jen kosmetická úprava .

Byšice tak překvapivě podlehly Libčicím 1:3.

AFK Libčice
Lukáš Reichel: Nejdříve bych chtěl rozhodně pochválit domácí pořadatele za skvěle připravené hřiště. Hrací plocha byla oproti Velvarům, kde jsme hráli minule, opravdu suprová. Jinak výkon svého týmu hodnotím samozřejmě pozitivně, vyhráli jsme 3:1. Pochválit bych chtěl především Tomáše Tenkla, který si jednak připsal dvě krásné asistence a jednak se ve druhém poločase dokázal skvěle adaptovat na pozici stopera, na které musel zastoupit za Martina Tenkla, který musel vystřídat kvůli zranění.: