14.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

--

Utkání mezi Lužcem a Byšicemi, které přineslo tři penalty i infarktový závěr, skončilo dělbou bodů

4. D. Hrdlík , 89. D. Hrdlík (p.) , 90. J. Kučaba - 30. M. Macháček , 51. J. Hnízdil (p.) , 90. J. Gabčo
4

Jelikož Holubice utkání v Radonicích zvládly, Lužec potřeboval pro pohodlněšjí pozici před záchranářským zápasem právě s Holubicemi s Byšicemi alespoň remizovat. To se mu po velice dramatickém průběhu a infarktovém závěru povedlo.

Jedna branka na obou stranách

Ihned po čtyřech minutách hry se domácí dostali do vedení. Po chybě v zadních řadách hostujícího týmu se prosadil kapitán David Hrdlík.

Lužec měl poté několik gólových příležitostí, aby navýšil svůj náskok.

To se mu nepodařilo a ve 30. minutě bylo po rychlém brejku srovnáno. Po ose Kmeťo - Hnízdil - Macháček se mezi střelce utkání zapsal třetí jmenovaný.

Lužec poté ještě mohl vedení strhnout na svou stranu, proti byl však byšický brankář Dominik Hnízdil.

Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Tři penalty a dvě branky v nastavení

Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté, kteří měli po šesti minutách hry k dispozici penaltu, kdy jeden z domácích fotbalistů zahrál ve vápně rukou. Tu proměnil Jakub Hnízdil, a Byšice tak poprvé v utkání vedly.

Poté opět úřadovali domácí, kteří měli několik šancí, včetně pokutového kopu. Vyrovnávací branku však vstřelit nedokázali.

V 79. minutě musel ze hřiště odstoupit dnes fantasticky hrající brankář hostů Dominik Hnízdil.

Domácím se v 89. minutě povedlo z celkem třetí penalty v utkání vyrovnat. Postaral se o to kapitán David Hrdlík.

Lužec byl v ráži, svého soupeře tlačil a v 95. minutě dal branku na 3:2. Hrdinou byl Jan Kučaba.

Mohl to být pohádkový příběh, proti byl však hostující útočník Josef Gabčo, který z rozehrávky, těsně před konečným hvizdem hlavního sudího, stanovil svou dvacátou pátou brankou v sezóně konečný výsledek utkání na 3:3.

Souboj mezi Lužcem a Byšicemi tak po neuvěřitelně dramatickém druhém poločase skončil dělbou bodů.

AFK Eletis Lužec
Martin Tauchman: Jedním slovem - zklamaní. Utkání se nám v 95. minutě povedlo otočit, ale hned vzápětí jsme o vítězství přišli. Byšice, které jsou zachráněné, daly prostor mladým hráčům a toho jsme my, i přes řadu vyložených šancí, bohužel nevyužili. K záchraně potřebujeme bod, stále to máme ve svých rukách.

TJ Vitana Byšice
Daniel Hnízdil: Do utkání jsme nastoupili se sestavou budoucnosti a musím říct, že kluci odehráli výborný zápas. Vyhrát mohly oba celky, nakonec ale utkání skončilo remízou.

V. Rollo [-] - L. Černohlávek [-] (80. J. Kučaba [-] ) , J. Uher [-] , L. Bernard [-] , D. Tauchman [-] , M. Tauchman [-] , L. Prejza [-] , F. Vlasák [-] , D. Hrdlík [-] , P. Kolařík [-] , M. Kučaba [-]

D. Hnízdil [-] (79. P. Svačina [-] ) - J. Novák [-] , R. Vlček [-] , J. Svačina [-] (81. J. Gabčo [-] ) - A. Bureš [-] , K. Kmeťo [-] (75. J. Prieložný [-] ) , J. Šteiner [-] , J. Majzler [-] - L. Majzler [-] , M. Macháček [-] (70. V. Slovák [-] ) , J. Hnízdil [-] (62. J. Štěpanovský [-] ) -

ŽK: 51. P. Kolařík , 53. L. Prejza - 27. A. Bureš , 53. J. Svačina .