22.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Hradiště potvrdilo formu i v derby s Pěčicemi

8

Sokol Pěčice přivítaly na domácí půdě v 22.kole nedaleké Mnichovo Hradiště, které zatím v jarní části ztratilo pouze 2 body za remízu v Sokolči. Zato Pěčice přehrály pouze předposlední Mělník v prvním jarním kole.

Gól hostů do šatny

Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a odměněni byli už v šesté minutě, kdy se z otočky po rohovém kopu trefil Radačovský. Domácí ale dokázali rychle srovnat, Hubač vysunul do samostatného úniku nádhernou přihrávkou za obránce Makovce, který překonal hostujícího brankáře přesně k tyči. Mnichovo Hradiště bylo však i nadále lepší a Dufek musel vytěsnit střely Sabola a Charváta ze střední vzdálenosti. Těsně před odchodem do kabin si vzalo Hradiště vedení zpět, neboť zaváhání v pěčické defenzivě využil Rakouský

Vyhrocený závěr zápasu

Druhý poločas nabídl to nejlepší až na samotný závěr zápasu. Do té doby se toho moc neudálo co se týká šancí, ale v soubojích se přiostřilo, ale sudí Brýl kartami až zbytečně šetřil. Trestné kopy Sabola kryl Dufek a ostatní šance končily před domácím vápnem. V 84.minutě nejprve měli k dispozici hosté penaltu, kterou vyrobil Dufek. Vzápětí svoji chybu napravil, když penaltu Sabolovi chytil. Ihned na druhé straně se pokutového kopu dožadovali také domácí, jenže v tomto případě zůstala píšťalka hlavního rozhodčího němá, ale ústa domácích hráčů němá nezůstala a zato vyfasovali žluté karty. Pěčice se snažili ještě s výsledkem něco udělat a i samotný brankář Dufek se vydal do útoku, ale přišla ztráta míče a Pešta vyslala hostující Sabola, který neměl problém zakončit do prázdné branky. Střídající Pešta ještě završil krásnou přihrávku gólem a uazvřel na konečný výsledek 1:4 z pohledu domácích.

Mnichovohradišťský SK
Aleš Kohout, trenér: Divočina tady vždycky bývala. Ale nemyslím si, že za to můžou hráči Pěčic. Na okrese se všichni známe a nic si nedarujeme, ale udělal to rozhodčí, který měl včas dát žluté karty, aby to uklidnil, pak by to byl úplně jiný zápas a hráči by se chovali jinak.