22.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Překvapení kola, AFK Tuchlovice! Velim prohrála gólem z 95 minuty!

8

Tuchlovičtí jen tak tak v minulém kole porazili Lhotu 1:0, ale co se týče domácích zápasů, tak na jaře byli zatím stoprocentní. Velim na jaře našla prvního přemožitele a to Komárov, v posledních třech kolech to vždy vyšlo o gól a Velim si připsala tři body

Brzké vedení Velimi

V prvních minutách utkání byli sice více na míči hostující hráči Velimi, ale ten kdo se tlačil do šancí byli domácí. Ve 4. minutě nechybělo moc, aby centr našel na zadní tyči připraveného útočníka a v 6. minutě střela domácích letěla nad. V 8. minutě se dostal k zakončení hlavou po rohovém kopu domácí Jakub Jaroš, ale jeho hlavička mířila znovu nad. Domácí tak byli blíže k získání vedení na svou stranu, ale v 10. minutě inkasovali extrémně laciný gól. Z celkem velké dálky napřáhl k ani ne tak razantní střele po zemi na přední tyč Matěj Kasal a poslal Velim do vedení 0:1. Domácí však podle začátku utkání věděli, že dnes na Velim mají a že alespoň remízu by si z tohohle zápasu mohli s trochou štěstí odnést. A přišel konec prvního poločasu a domácím se zaslouženě podařilo vyrovnat na 1:1. Ve 43. minutě. A skóroval kdo jiný než kanonýr domácích Jakub Jaroš. Dostal hezkou přihrávku vzduchem na vápno, kde si míč zpracoval a druhým dotykem přesně zakončil. Domácím se tak povedlo srovnat krok s Velimí a do šaten se oba týmy rozcházely s jednou brankou.

Vítězný gól z 95. minuty

Domácím se povedlo na konci prvního poločasu zaslouženě vyrovnat skóre zápasu a vyrovnat krok s lídrem tabulky Velimí. A v druhém poločase domácí pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Tlačili se do zakončení a vytvářeli si zajímavé příležitosti. Hře Velimi chyběla jiskra, byla bez většího nápadu. V 73. minutě přišla velká komplikace pro domácí. Brankář Lukáš Skalák ulehl na zem a musel být kvůli předchozímu střetu s hostujícím útočníkem vystřídán. Do domácí branky si tak musel stoupnout z lavičky Dan Rajninec. Přícházely závěrečné minuty utkání ale od 70. minuty tlačili především domácí. Stále nepřicházel závěrečný tlak Velimi, jaký byl očekáván. Nakonec přišel ale nebyl moc silný. Už vše napovídalo remíze, ale přišla 95. minuta, která byla pro domácí velmi šťastná. Domácím se totiž povedlo urvat vedení na vlastní stranu a dát gól na 2:1. Střelcem rozhodující branky byl Martin Brnovják, který se tak vlastně stal hrdinou domácích a hrdinou zápasu. Tuchlovičtí tak v úplném závěru urvali vítězství proti Velimi a stali se tak teprve druhým přemožitelem v této sezóně.