20.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Druhý tým tabulky FK Dobrovice prohrál v Poříčí nad Sázavou 3:0

7

Fotbalistům Poříčí nad Labem se podařilo na jaře zvítězit jen jedenkrát v zápase s Lhotou, ale po dobrém výkonu proti Velimi prohráli v minulém kole s lídrem tabulky nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dobrovičtí si i po vyhroceném závěru utkání s Komárovem připsali tři body a do Poříčí jeli jako favorité

Dvě vynucené střídání

Hostující celek jako favorita utkání nečekalo ale nic snadného. Nedalo se čekat, že by jim menší hřiště vyhovovalo a tak se dal očekávat hodně bojovný fotbal. Nepřispělo ani počasí, které se v průběhu zápasu měnilo. Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Svou aktivitu zužitkovali v 16. minutě, kdy domácí Petr Pohorský rozehrával standartní situaci z rohu velkého vápna stříleným centrem na přední tyč a hostující Volf míč nedokázal odpravit z nebezpečného místa, ale jen jej tečoval a brankář Bartoš neměl šanci zareagovat a domácí tak šli do vedení 1:0. Hosté tak prohrávali na půdě soupeře, ale to pro ně nebyla poslední špatná zpráva, ve 21. a následně i ve 26. minutě musela proběhnout vynucená střídaní kvůli zranění a ze hry tak musel odejít Kučera a Klain. Domácí hráli jednoduše a dosti komplikovali život hostujícímu celku. Hosté si přesto připravili šanci v závěru prvního poločasu, kdy Korec ze standartní situace našel Volfa, ale ten z těžké pozice branku přestřelil.

Domácí rozhodli o svém vítězství

Domácí fotbalisté si tak odnesli z prvního poločasu jednobrankové vedení, ale nemohli přestat hrát, protože jejich soupeř byl velmi kvalitní. Hosté do druhého poločasu změnili rozestavení a v 54. minutě centroval Korec do velmi nadějně vypadající šance, ale Volf ani z velké blízkosti nedokázal trefit branku a výrazně přestřelil. Naopak to byli domácí kdo se prosadil. Přišla chyba v hostující rozehrávce na půlce hřiště, kterou domácí dokázali potrestat. V 56. minutě si těžkou přihrávku pěkně zpracoval Azilinon a zvýšil na 2:0. S tím jak se blížil konec utkání a hosté se stále nedokázali prosadit proti dobře hrajícímu Poříčí nastala další chyba v hostující obraně. Z protiútoku 3 na 2 dokázali domácí vytěžit branku na 3:0, když Azilinon připravil míč pro Dominika Rejhona, který přišel na hřiště jen minutu před tím, než vstřelil poslední gól utkání. Domácí tak velmi dobře zvládli utkání s favoritem a připsali si velmi důležité 3 body.