8.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

Z přestřelky vyšly vítězně Luhačovice

14. M. Velev , 52. M. Huťka (p.) , 78. M. Huťka - 24. O. Červenka , 33. D. Červenka , 40. A. Popelka , 63. D. Červenka
0

V 8. kole zavítaly půdu Provodova Luhačovice. Diváci, kteří si našli na zápas cestu, určitě nelitovali, protože celkem viděli sedm branek. Do vedení šli domácí díky brance Veleva, pak však úřadovali hosté, kteří skórovali hned třikrát. Prosadili se Ondřej a David Červenkovi a Antonín Popelka. Za Provodov v druhém poločase dvakrát skóroval Huťka, ale za Luhačovice zaznamenal vítěznou branku kanonýr David Červenka

Luhačovice si vypracovávají náskok

Od začátku utkání se hrál svižný fotbal. Do vedení šli domácí už ve 14. minutě utkání. Po nedůrazném odkopu hostující obrany se k míči dostal Matěj Velev, který si všiml špatně postaveného gólmana Kuchaře a střelou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení – 1:0. To si Provodov neudržel ani 10 minut. Ve 24. minutě po dlouhém výkopu gólmana Kuchaře dostal míč na rohu šestnáctky na kopačku Ondřej Červenka a krásnou střelou levačkou nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:1. O dalších deset minut později dokonaly Luhačovice obrat. Přesný pas za obranu si zpracoval David Červenka, který vysokou střelou přehodil vyběhnutého gólmana Sedláka – 1:2. V pohodě hrající hosté své vedení do poločasu ještě navýšili. Po rohovém kopu se z bezprostřední blízkosti prosadil u tyče stojící Antonín Popelka – 1:3.

Dvě branky Huťky na vyrovnání nestačily

Brankové hody pokračovaly i po přestávce. V 52. minutě snížil na rozdíl jedné branky Michal Huťka, který proměnil pokutový kop – 2:3. Luhačovice však opět odskočily na rozdíl dvou branek. Po výkopu gólmana Kuchaře se jeden z domácích obránců nedohodl s brankářem Sedlákem. Propadnutý míč si vzal David Červenka, který vyzrál na vyběhnutého gólmana a do prázdné brány skóroval – 2:4. Ještě naposledy v zápase se Provodov dostal na dostřel jedné branky. V 78. Minutě přišel centr z pravé strany a Michal Huťka z voleje vsítil svou druhou branku v zápase – 3:4. Na vyrovnání se však Provodov nezmohl a tak všechny tři body berou hosté z Luhačovic.

FK Luhačovice
Jan Jelínek (Luhačovice, trenér): Podali jsme bojovný výkon, kterým jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Cením si zisku bodů proti tak silnému soupeři. Nutno dodat, že tentokrát při nás stálo i štěstí. Nezvládli jsme vstup do obou poločasů, chyby v obraně se opakují. Musíme na tom pořád pracovat, takhle to dál nejde! Umíme to líp. Naopak chválím střeleckou produktivitu. Kluci si v zakončení vedli skvěle.