5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | IV. třída sk. A, 2015-2016

38. J. Sklenář (p.) , 71. J. Sklenář (p.) - 88. M. Bureš
0

Bohdalec potvrdil výborný vstup do soutěže a potřetí na podzim zvítězil.

Penalta znamenala vedení Bohdalce

Ve třetím kole IV. třídy se střetli domácí fotbalisté Bohdalce, kteří jsou v tabulce druzí jen zásluhou horšího skóre. V cestě za dalším vítězstvím jim stál  prozatím  čtvrtý celek tabulky rezerva Rozsoch. Od začátku zápasu byl aktivnější domácí Bohdalec, ale ve svých šancích nedokázal prostřelit skvěle chytajícího gólmana Ondřeje Svobodu. V 35. minutě přišel sporný moment, po kterém rozhodčí Tomáš Hořínek odpískal penaltu a domácí kapitán Jan Sklenář poprvé otevřel skóre zápasu. Do zbytku první půle držel stav 1:0 stále skvělý hostující gólman Ondřej Svoboda.  Domácí šli do šaten se šťastným jednobrankovým vedením, které ale museli ve druhém poločase potvrdit.

Druhá penalta v zápase pojistila vedení domácích

V druhé půli opět začal lépe Bohdalec, ale gólman Ondřej Svoboda předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a nepustil míč za svá záda. V 79. minutě hosté opět srazili Jana Sklenáře ve svém pokutovém území a ten jim v následující penaltě vstřelil druhou branku. V 88. minutě hosté konečně našli lék proti domácí obraně a vstřelili branku Michalem Burešem, a tak dostali Bohdalec pod tlak. Ale v posledních minutách zápasu Bohdalec uzavřel svoji polovinu hřiště a získal další tři body. Po povinném vítězství nad rezervou Rozsoch zůstává Bohdalec jen vlivem horšího skóre stále druhý. Svoji neporazitelnost a stoprocentní úspěšnost bude Bohdalec moci potvrdit příští týden na hřišti poslední Polničky. Rezerva Rozsoch klesla na páté místo, příští týden jí čeká souboj s předposlední Bobrovou B.

TJ Jiskra Bohdalec
Stanislav Sklenář, trenér Bohdalce: V zápase jsme byli jasně aktivnější a měli spoustu šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Díky naší skvělé obranné hře a chybám hostující obrany, která nám věnovala dvě penalty, jsme získali další tři body.

TJ Rozsochy B
Antonín Bureš, trenér Rozsoch B:: K zápasu se nechci vyjadřovat

R. Skryja [-] - M. Kučera [-] (71. J. Dostál [-] ) , R. Morkus [-] , P. Jaša [-] , J. Ambrož [-] , V. Petříček [-] , P. Sklenář [-] (55. T. Maděra [-] ) , J. Sklenář [-] , J. Dostál [-] (90. R. Kamarád [-] ) , T. Dostál [-] , L. Jaša [-]

O. Svoboda [-] - J. Střešnák [-] (56. R. Vařejka [-] ) , M. Střešnák [-] (68. L. Nebola [-] ) , P. Kučera [-] (77. J. Střešnák [-] ) , L. Kučera [-] , M. Šafránek [-] (46. M. Bureš [-] ) , J. Štěpánek [-] , J. Holý [-] , L. Zavadil [-] , J. Benedikt [-] , J. Nebola [-]

ŽK: 25. J. Ambrož , 40. T. Dostál , 89. J. Sklenář - 33. P. Kučera , 38. J. Benedikt , 65. J. Nebola , 67. M. Bureš .
Hráči zápasu: P. Jaša .
Místo: Bohdalec. Počet diváků: 30. Rozhodčí: HOŘÍNEK Tomáš - SKRYJA Luboš (N), STŘEŠŇÁK Josef (N).