21.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Chropyni vystřelil výhru proti Březnici Štěpánek

13

V Chropyni se představil druhý tým tabulky z Březnice. Domácí chtěli zapomenout na poslední výpadek na Veselé. V první půli padlo po jedné brance na každé straně. Dvacet minut před koncem dal z pokutového kopu Štěpánek svoji druhou branku. Domácí v závěru pečetili výhru, hosté navíc přišli o vyloučeného hráče.

V první půli padly dvě branky na každé straně

"Jak jsem byl na kluky minulý týden po utkání s Veselou hodně kritický, tak tentokrát je musím pochválit. Březnice je kvalitní mužstvo, celý poločas kompaktně od půlky bránilo a hrozilo rychlými brejky, které spolehlivě řešily výborní Koláček s Poledňákem. Postupně  jsme však soupeře začali fyzicky přehrávat a vytvořily jsme si plno jasných šancí které jsme však trestuhodně neproměnili. Ale díky střelecky disponovanému Štěpánkovi a dobře hrajícímu Železnému jsme dali tři branky, zaslouženě zvítězili a přiblížili se k čelu tabulky," hodnotí povedený duel s Březnicí sekretář FK Chropyně Aleš Polášek.

Domácí strhli výhru na svoji stranu

Jiří Tyl, trenér Březnice: „Vzhledem k brzkému času v 10.15 hodin nemohli dojít dva záložníci, byl to zásah do naší hry, na souhře to šlo poznat. Museli jsme to kombinovat s kluky z útoku. Hráči i přesto předvedli velmi dobrý výkon. Ve druhém poločase jsme znovu museli vystřídat dorostence, kteří odcházeli kondičně. Navíc nám drhla střední záloha. Za stavu 1:1 jsme vytvořili zbytečnou penaltu. Těžký soupeř využíval šířku svého hřiště, bylo to letiště, my v Březnici máme hřišťátko. Bohužel jsme prohráli, ale není to žádná hrůza, jedeme dál. O prvním místě už nemůže být řeč, Mladcová šlape. O druhé se ale porveme. Je škoda, že neodehrajeme utkání ve stejné sestavě, pořád někoho musíme nahrazovat. Věřím, že kdybychom nastupovali jak v prvním poločase v Lužkovicích, tak druhé místo uhrajeme.“

FK Chropyně
D. Koláček [-] - J. Ležák [-] , P. Železný [-] , J. Štěpánek [-] , D. Hradil [-] , J. Kovařík [-] , R. Jurčík [-] (61. R. Mareš [-] ) , L. Stratil [-] , R. Poledňák [-] , M. Vaňhara [-] , D. Hrabal [-] (76. J. Vlasatý [-] )

SK Březnice
M. Dyšlevský [-] - P. Daníček [-] , F. Kebísek [-] (67. J. Mikel [-] ) , D. Rosinec [-] , J. Mňačko [-] (86. Š. Korekáč [-] ) , M. Pavlíček [-] , R. Kamenčák [-] , L. Kadrle [-] , P. Čelůstka [-] , D. Vávra [-] , M. Kozmík [-] (79. Š. Běhula [-] )

ŽK: 82. J. Mikel . ČK: 84. J. Mikel .
Hráči zápasu: R. Poledňák - L. Kadrle .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: VESELÝ Michal - VYMAZAL René, ZAKOPAL Tomáš.