19.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lídr z Mladcové se na výhru ve Lhotě u Malenovic hodně nadřel

13

Vedoucí tým tabulky se představil v sobotním dopoledni ve Lhotě u Malenovic. Domácí celek mu nedal kůži lacino. Po půli domácí Lhota dokonce vedla, hosté ale dokázali ve druhém poločasu zápas otočit. Tři body jim vystřelil kanonýr Tomáš Haloda.

Domácí dali úvodní branku

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. I když k nám přijel první tým tabulky, první poločas jsme byli hostům více než vyrovnaným soupeřem. Hrál se dobrý fotbal, my jsme si vytvořili hodně standartek z nebezpečných prostorů včetně spousty rohových kopů. Mladcová těžila z velmi dobrého přechodu do rychlého protiútoku, ale naše defenziva si se všemi nebezpečnými situacemi poradila. Nám se těsně před poločasem podařilo z jednoho z rohů skórovat a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Těsně po pauze hosté po pěkné akci vyrovnali, nám se nedařilo podržet míč na kopačkách a vyústěním byl druhý gól v naší síti. V poslední půlhodině jsme se snažili vyrovnat, klukům nelze vytknout snahu a bojovnost, ale Mladcová si svou herní a technickou vyspělostí výsledek polhlídala."

Hosté dokázali výhru strhnout na svoji stranu

Zdeněk Hrnčiřík, vedoucí týmu FK Mladcová:

V začátku utkání si domácí pomohli standartními situacemi a dostali nás pod lehký tlak. Od desáté minuty jsme přebrali aktivitu my, ale hráli jsme dobře jen po vápno a do nějaké gólové šance jsme se neprobojovali. Na konci poločasu nás navíc domácí potrestali, když se prosadili hlavou po rohovém kopu. Na začátku druhé půle jsme zásluhou Fabíka vyrovnali a po hodině hry nás do vedení dostal Haloda. Další gól, který by nás uklidnil jsme bohužel i přes některé tutové šance nepřidali a tak jsme o tři body museli bojovat až do konce utkání. Nakonec se nám to podařilo.

FK Lhota u Malenovic
J. Mikeštík [-] - V. Bartoň [-] , M. Bartoň [-] , J. Bartoň [-] , L. Mikeštík [-] , D. Bartoň [-] , L. Shejbal [-] (86. J. Vyoral [-] ) , J. Králík [-] , R. Střelec [-] , J. Vávra [-] (64. A. Majer [-] ) , Š. Válek [-]