16.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Slavkov pod Hostýnem nedal v závěru dvě penalty a proto s Chropyní prohrál

12

Slavkov pod Hostýnem si v úvodním kole přivezl překvapivou výhru z Březnice a věřil si i na tým z Chropyně. V první půli padla branka na každé straně. Hosté ve druhém dějství šli Hradilem do vedení. Slavkov pod Hostýnem nedal v závěru dvě penalty a zůstal nakonec bez bodu.

V první půli branka nepadla

"Hosté začali velmi z ostra, hned od začátku na nás v letěli. My se, ale nechtěli jen bránit. Měli jsme nebezpečné brejky, kdy se nám z jednoho podařilo dát gól. Chropyně byla lepší, fotbalovejší, více na míči. Pak se jí podařilo snížit po standartni situaci. Poločas byl 1:1. Druhý poločas už byl více vyrovnaný, hosté si toho moc nevytvořili kromě asi deset minut před koncem, kdy se jí podařilo skórovat přímým kopem, kde to krásně jijich hráč trefil. Asi posledních pět  min před koncem, jsme se pokusili jít do tlaku.Což se nám celkem podařilo, byla to divočina.  My po dvou faulech na nás v šestnactce během chvilky bohužel neproměnili dva pokutové kopy a proto jsme bez bodu," hodnotí nepovedený duel s Chropyní hráč Slavkova pod Hostýnem Jiří Pavlica.

Hosté dokázali výhru strhnout na svoji stranu

Aleš Polášek,  sekretář FK Chropyně:

Pro nás to bylo v prvním jarním kole ve Slavjkově pod Hostýnem důležité vítězství. Byli jsme celkově fotbalovejši, lepší na míči, ale hřiště spíše bylo na beach volejbal a kombinačnímu fotbalu vůbec nesvědčilo. Utkání po nerozhodné půli rozhodl z přímého kopu nejlepší hráč na hřišti Dominik Hradil. Do 89. jsme to měli pod kontrolou, poté jsme vlastními chybami vyrobili dvě penalty. První brankář David Koláček chytil, druhou stejný hráč neskutečné moc přestřelil a tak jsme se štěstím, ale zaslouženě zvítězili.