23.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2021-2022

V Dolní Rožínce se hrálo nerozhodně

17

V Dolní Rožínce se hrálo nerozhodně a Bystřice si odvezla bod.

První poločas skončil nerozhodně

Za příznivého počasí svedla domácí Rožínka atraktivní utkání s hostující Bystřickou rezervou. Hosté do utkání vstoupili mírně aktivněji a hrozili především velmi dobře hrajícím Feiferem. Hrál se oboustranně kombinační fotbal, ve vysokém tempu. Šance se střídali na obou stranách. V 16. minutě překonal na dvakrát brankáře hostů domácí útočník Pokorný, jenž po zaváhání hostujícího stopera šel sám na bránu – 1:0. Hosté v krátké době srovnali a to, když Martínek prostřelil domácího gólmana. – 1:1. Ve 23. minutě se nedomluvili dva domácí kamarádi z obrany Hille a Šmerda, míč propadl a Feifer dostal Bystřici do vedení. Nadále se hrálo pohledné utkání, domácí se nevzdávali a v 34. minutě vyrovnal „turista“ Večeřa po krásné akci Pokorný-Čermák-Večeřa. První půle tedy skončila smírem 2:2.

Ve druhém poločase branka nepadla

Ve druhém poločase se tempo hry malinko snížilo. Šance byly k vidění stále na obou stranách, ale jistě v menším počtu, než v první půli. Oba týmy si nic nedarovali a na obou stranách bylo vidět i několik ostrých zákroků. Derby, jak se patří. V poslední minutě bystřičtí ještě z trestného kopu trefili břevno. Remíza byla pro oba týmy asi zasloužená.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Bílek: V první půlce jsme hráli velice dobře, což platí i o soupeři. Šance střídala šanci, poločas taky skončil 2:2. Myslím, že divákům se utkání muselo líbit. Oba týmy se naplno snažily. Ve druhé půlce se malinko přitvrdilo a hezkých šancí trochu ubylo. Hrál se ale stále dobrý fotbal, samozřejmě na poměry okresních soutěží J. Hráčem utkání bych asi zvolil Jakuba Večeřu. Gól dal a na druhý přihrál. Navíc, ten blázen den před utkáním uběhl-ušel 60 kilometrů. To já bych se asi ani nezvedl z postele a Kuba „turista“ běhal možná ještě více, než obvykle.

Z. Horák [-] - R. Sluka [-] , M. Urban [-] (89. J. Bílek [-] ) , F. Šmerda [-] , P. Pokorný [-] (78. R. Mazánek [-] ) , P. Bartoněk [-] , J. Čermák [-] , P. Vondruška [-] , L. Hofman [-] , J. Večeřa [-] , T. Hille [-]