26.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2021-2022

--

Stropnice porazila rezervu Čtyř Dvorů a není poslední

35. M. Němec , 80. J. Haňur - 15. T. Písko
15

Fotbalisté Horní Stropnice se rozloučili se sezonou výhrou 2:1 nad rezervním týmem Čtyř Dvorů. Rozhodující branku vstřelil deset minut před koncem Jindřich Haňur. Horní Stropnice si triumfem zajistila předposlední místo, které asi po podzimu čekal málokdo. Čtyři Dvory skončily dvanácté.

První poločas skončil nerozhodně

Po čtvrthodině hry vyslali hosté na zteč po křídle Tomáše Píska jenž z úhlu prostřelil vyběhnuvšího Josefíka - 0:1. Minutu nato tečoval Němcovu střelu ve vápně Kotrč, Jágr byl připravený.  Ve 26. minutě nastala trma vrma ve vápně hostí, z úhlu nezamířil přesně Kotrč a po něm ani Holej. Po půl hodině hry a pobídce Trojana orazítkoval krásnou střelou z rohu vápna spojnici Němec. Pak to po Kotrčově přihrávce zkoušel technicky Kastl, Jágr neměl problém. Ve 35. minutě vyslal Holej přízemní střelu jež Jágr jen vyrazil, Haňur balon vybojoval a poslal Miroslavu Němcovi jenž do odkryté kasy vyrovnal - 1:1.  Ve 39. minutě vyslal centr Ruider, Sobolík balon zpracoval, ale netrefil. Poločas tedy skončil nerozhodně.

Domácí berou všechny body

Krátce po úvodu druhé půle po krásné Kastlově přihrávce uvolnil Holej Staňka, vyběhnuvší gólman hostů zmařil tutovku Hraničáře. Po hodině hry trefil Němec jen boční síť. Po Dořákově průniku do vápna a zpětné přihrávce nemířil přesně ze slibné pozice Novák. Domácí převzali iniciativu a šli více za vítězstvím. Pološance na obou stranách utnul v 80. minutě po Holejově rohu, tradičně agresivně nabíhající Jindřich Haňur jenž hlavou propasíroval balon do brány - 2:1. V závěru pak ještě nepřekonal Josefíka kousek za vápnem Černý. Pak ještě prověřil Jágra kapitán Němec. Zápas tedy skončil těsnou výhrou domácího týmu, který odsunul Chrášťany na poslední místo tabulky.

Autor: Lukáš Filek

TJ Hraničář Horní Stropnice
Lukáš Filek: Doufám, že nám to bude na záchranu stačit. I když zatím nikdo neví jak to se sestupy bude. V 19 bodů věřil po podzimu asi málokdo. Snad si zlepšenou herní pohodu ze závěru sezóny přeneseme do podzimu.

P. Josefík [-] - D. Antoni [-] , J. Dvořák [-] , F. Horník [-] , Z. Kastl [-] , M. Němec [-] , V. Trojan [-] , J. Kotrč [-] , J. Haňur [-] , Z. Staněk [-] , J. Charvát [-]