24.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Zliv vyhrála derby proti Hluboké B

9

Na hřiště Hluboké zavítal lídr ze Zlivi. Zliv po dvou ztrátách, opět najeli na vítěznou vlnu a chtěli to potvrdit právě na Hluboké. Ta je ovšem doma ohromně silná a dokonce tu zatím ještě neprohrála.

Gól do šaten vyrovnal zápas

Hluboká B nasadila do utkání několik pendlů z A týmu a Zliv se opět nesešla v ideální sestavě a musela si vypůjčit pár hráčů ze svého B týmu. Proto se dal očekávat vyrovnaný a velmi zajímavý duel. Domácí od začátku převzali otěže zápasu a měli převahu nad hosty, drželi míč a tlačili se do ofenzívy. Zlivská obrana ovšem fungovala opět velmi dobře, a pokud už něco prošlo, tak to zlikvidoval Remta. V 28. minutě se ovšem domácí dočkali. Po rohu dorazil míč do branky Josef Procházka a bylo to 1:0.  Zliv se následně začala pomalu osmělovat, ale své šance z brejku nedokázali zužitkovat Němec, tak i Hanousek. Hluboká měla taky řadu šancí, ale žádná neskočila brankou. Tak se ke slovu minutu před koncem poločasu dostali hostí. Kučera rozehrál rychle trestný kop z poloviny hřiště na Matěje Fürsta, který prošel až z vlastní poloviny, udělal kličku brankáři a vyrovnal. 1:1

Domácí zdramatizovali koncovku

Ve druhé polovině pokračovala převaha Hluboké B, ale zlivská obrana byla připravená. V 66. minutě poslal brankář Zlivi Remta výkopem do brejku Kučeru, který posunul na Radka Hanouska, který zkušeně zakončil. 1:2 V 77. minutě poslal skvěle hrající Fürst míč za obranu na Ondřeje Bukovského a ten zamířil přesně. 1:3 Domácí to nezabalili a dočkali se odměny v 84. minutě. Po standartce se hlavou prosadil Tomáš Adam. 2:3 Dvě minuty před koncem dostal zápas rozuzlení, kdy hostující Hamáček lobem přehodil brankáře, ale míč do brány nedoputoval, o což se postaral Matěj Fürst, který dorazil míč do brány. 2:4 Nic dalšího se nestalo, a proto byla zlomena Hlubocká neporazitelnost na jeho hřišti. Zliv si nadále drží dvaceti zápasovou neporazitelnost.

SK Zliv
Tomáš Kučera (hráč): Když jsem viděl, jak se schází na Hluboké mladí kluci z A týmu, zatímco my jsme museli opět doplňovat stavy z Pištína, bylo mi jasné, že nás nečeká snadný zápas. A to se tedy opravdu potvrdilo. Hluboká hrála v poli výborně, moc nám nepůjčovala míč, takže to byl takový hezký kondiční trénink. Z mnoha šancí ale dala jen jeden gól a my jsme postupně začali ukazovat, že máme velkou kvalitu dopředu. Prakticky každý náš brejk zaváněl gólem. Do půle jsme srovnali a ve druhém poločase jsme z dalších kontrů dali ještě 3 góly. Nevím, jak se to klukům v obraně podařilo, ale ze hry nedostali ani gól, jen dva ze standardek. Půlka našeho týmu sice bude mít dva dny svalovou horečku, ale za to, jak jsme dřeli, jsme si 3 body zasloužili. Na Hluboké v téhle sezoně ještě nikdo v žádné soutěži dospělých nevyhrál, až my. Zároveň jsme 20 zápasů v řadě neprohráli, a to je tedy zatraceně parádní série. Jsem hrdý na to, jak jsme se i v personální nouzi dali dohromady a dokázali zápas zvládnout.

TJ Hluboká nad Vltavou B
J. Bublík [-] - K. Kadlec [-] , T. Antoš [-] , R. Kokeš [-] , S. Legdan [-] , P. Matásek [-] , R. Sedlický [-] , F. Brom [-] , J. Procházka [-] , T. Kučera [-] , V. Marek [-]

SK Zliv
J. Remta [-] - J. Trnka [-] , K. Jindrle ml. [-] , J. Zrun [-] , T. Kučera [-] , O. Němec [-] , R. Hanousek [-] , O. Bukovský [-] , M. Fürst [-] , V. Vávra [-] , M. Viktora [-]

ŽK: 55. K. Kadlec .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: ŠAFRÁNEK Josef - ŠPELINA Miloslav, RYŠLAVÝ Jaroslav.