23.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2021-2022

--

Kordík nasázel kaplické rezervě hattrick

4

První poločas

V zápase dvou rezervních týmů diktovali tempo hry Krumlovští mladíci. Ti měli od úvodních minut míč častěji na svých kopačkách. Hosté už během první půlhodiny museli dvakrát nuceně střídat, když ze hry museli pro zranění odstoupit Ševčík a Meita. Krátce po těchto dvou střídáních se dokázali domácí prosadit. Brankáře Schneidera dokázal překonat Jindřich Kordík, který se do koncovky dostal po prodlouženém autovém vhazování – 1:0. V prvním poločase domácí ještě nastřelili břevno. Do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas

Když hned v úvodní minutě druhého dějství fotbalisté Slavoje přidali druhý gól, bylo o vítězi střetnutí prakticky rozhodnuto. Z pravé strany pronikl do vápna Michal Strapek a křížnou střelou po zemi překonal hostující brankáře podruhé – 2:0. I v dalších minutách byli Slavojáci o poznání aktivnějším týmem a také se díky tomu dostávali daleko více do nebezpečných situací než jejich soupeř. V 53 minutě si před vápnem našel prostor ke střele Jindřich Kordík a na umístěnou střelu k levé tyči Schneider nedosáhl – 3:0. V 59 minutě krumlovský Jindřich Kordík zkompletoval svůj hattrick, čemuž využil zaváhání v kaplické rozehrávce, snadno se dostal k balónu, byl sám před brankářem a nezaváhal – 4:0. Hosté poprvé vážněji zahrozili až o několik minut později, kdy se po standardní situaci z pravé strany dostal k hlavičce Vávra, gólman Švec tečovaný pokus stačil vytáhnout, když byl u své levé tyče včas. Poté se v krátkém sledu dostal dvakrát do nebezpečného zakončení agilní Kordík, ale v obou případech mířil nad branku Spartaku. Poté pokoušel střelecké štěstí hostující Kuchař, ale brankáře Švece svými střelami nepřekonal. Gól měl třináct minut před koncem na noze střídající krumlovský Cieslar, ale v gólové pozici dobře vyběhnutého Schneidera překonat nedokázal. Zbývající minuty zápasu se pak již dohrávali bez většího vzruchu před jednou či druhou brankou. Domácí si v pohodě pohlídali své pohodlné čtyřbrankové vedení až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra.

AUTOR: LIBOR GRANEC