24.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2021-2022

Přestřelka v Přibyslavicích pro hosty.

16

Hosté dotáhli zápas ke třem bodům i přes dvě červené karty.

Hosté po půli vedli

Asi 60 diváků vidělo zajímavou trojkombinaci v utkání, a to 5 červených karet, 7 žlutých karet a celkem 9 gólů. Domácí nastoupili proti nejlepšímu týmu jarní sezóny a bylo jasné, že je nečeká žádné lehké utkání. Oba týmy produkovaly podobný herní styl, tedy kombinační hru po zemi, žádné vysoké nakopávané balóny a rychlé přechody do protiútoku a opravdu se dalo na celé utkání dívat. Pravdou je, že hosté byli na míči o něco rychlejší, měli šikovné útočníky a domácí měli co dělat útoky zastavit.  Na druhé straně to byli domácí, kteří měli v celém zápasu ze hry o něco více,  ale opět je zradila koncovka, když v průběhu utkání šel sám na branku hostů domácí Lopatář a Vídeňský, ale bez brankového zakončení. Vše začalo chybou domácího Skrobikowského, který zahrál v 10. minutě nepřesně malou domů a hostující Matej Pachlopník nabídnutou šanci využil a dostal hosty do vedení - 0:1.  Domácí však hned ve 14. minutě vyrovnali Bukáčkem, když jeho střelu zblokovali hostující obránci do své sítě - 1:1. Bohužel do konce první půle domácí udělali další 2 chyby v obraně, a tak Matěj Pachlopník zkompletoval za poločas hattrick, když jednou po rychlé akci dobře zakončil k tyči  a poté využil dalšího  chybného  rozehrání a vedení do poločasu navýšil na rozdíl 2 branek - 1:3.

Hosté si vedení pohlídali

Brzy po změně stran do byl hostující Vašíček, který se dostal do dobré šance, kterou využil a vedení hostů navýšil - 1:4. Domácí se však nevzdali a dokázali Čermákem v 53. minutě snížit - 2:4. V 55. minutě doplatili hosté poprvé na svoji hodně důraznou a tvrdou hru po celé utkání a pod sprchy šel předčasně hostující Humpola. Domácí se nadechli k závěrečnému tlaku, ovšem v 60. minutě ve velkém čtverci zahráli domácí hodně nešťastně rukou a hostující Jirásek zvýšil z penalty na rozdíl 3 branek - 2:5. Domácí se však nevzdali, bojovali a hosté nevěděli, kam dříve skočit. Nejdříve to byl v 84. minutě Lopatář, který se šikovně uvolnil ve vápně a zavěsil - 3:5. V 88. minutě na rozdíl jediné branky snížil z pokutového kopu na faul ve vápně domácí Skrobikowski - 4:5. Hosté v závěru dělali co mohli, často natahovali čas poleháním na zemi, kouskováním a zdržováním hry, což jim vyneslo během 3 minut 3x napomínání žlutou kartou  za zdržování hry. Bohužel už v nastaveném čase, kdy se domácí nadechovali k poslednímu útoku byl ještě na vlastní polovině tvrdě sražen zezadu domácí Čermák, což v domácím týmu vyvolalo silné emoce a došlo tak k hromadné bitce, kterou rozhodčí Zadina ohodnotil 2 červenými kartami pro domácí a 1 pro hosty. Škoda, že docela tvrdé utkání netrestal žlutými kartami již od počátku utkání, což se mu v závěru vymstilo a utkání vymklo z rukou. Při ochodu do kabin byl ještě potrestán červenou kartou člen realizačního hostujícího týmu za hanlivou kritiku rozhodčího. Celému utkání by daleko více slušela remíza, ovšem na rozdíl od hostů domácí své šance neproměnili a hosté ano.

TJ Sokol Přibyslavice
Lukáš Drapák (hráč): Vyrovnané utkání, které rozhodlo větší množství chyb na naší straně. Od 55’ hráli hosté v deseti, ale bohužel jsem šance začali proměňovat pozdě a Nedvědice si tři body pohlídala. Utkání se zbytečně vyhrotilo v 90’ minutě po zákeřném faulu hostujícího hráče.

SK Pernštejn Nedvědice
Ladislav Trdý (hráč): Po výhře nad rezervou Polné jsme chtěli urvat 3 body i na půdě Přibyslavic. Domácí byli velmi kvalitní a dokazovali proč bojují o postupové příčky. My jsme ale dokázali proměňovat rychlé brejky a dokázali přežít tlak domácích v posledních 20 minutách. Zkráceně řečeno, rozhodčí Zadina opět předvedl výkon hodný 4. třídy

F. Pisk [-] - L. Drapák [-] , L. Lopatář [-] , P. Čermák [-] , M. Kopeček [-] , M. Bukáček [-] (46. M. Vídenský [-] ) , M. Matějek [-] , M. Kopeček [-] , L. Zahrádka [-] , J. Skrobikowski [-] , P. Šárka [-]

D. Havlík [-] - M. Vašíček [-] , M. Vašíček [-] , P. Humpola [-] , V. Haviger [-] , L. Jirásek [-] (74. A. Pavelka [-] ) , T. Christian [-] , M. Pachlopník [-] , J. Pachlopník [-] , D. Bracek [-] , V. Štefka [-]

Počet diváků: 55. Rozhodčí: ZADINA Petr - SEDLÁK Pavel, SVOBODA Vladimír.