25.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Koněšín s Chlístovem nerozhodně

7

Fotbalisté posledního Koněšína si na svém hřišti připsali proti Chlístovu závěrečnou domácí rozlučku s Okresním přeborem po výsledku 2:2

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Koněšín se chtěl v posledním domácím zápase sezóny důstojně rozloučit se svými fanoušky s působením v okresním přeboru. Domácí si sice jako první vytvořili nadějnou příležitost, ale Čermák nikoho ve vápně nenašel. Skóre tak ale jako první otevřeli hosté, kdy se míč po špatně rozehraném autu Koněšína od vlastního rohového praporku dostal k hostujícímu Kocmánkovi, který neměl problém proměnit – 0:1. Pak se po dalším špatně řešeném autu dostal k zakončení hostující Patrik Rygl, který sice zahrál domácím obráncům dvakrát na housle, ale branku minul. Další zaznamenáníhodná situace nastala opět před brankou Koněšína, kdy trestný kop vyrazil brankář Macháček na velké vápno k nehlídanému Kocmánkovi, ten ale v zakončení zklamal. Domácí zvýšili aktivitu až v poslední desetiminutovce. Vyrovnávací gól domácího Šibůrka následoval po netradičním nepřímém volném kopu z pokutového území nařízeném za protesty Wortnera s výroky rozhodčího – 1:1. Těsně před koncem poločasu si ještě připsal dvojitý zákrok proti další šanci hostů domácí gólman Macháček, který zabránil skórování jen za cenu poranění prstu na ruce…

Také ve druhé půli oba týmy vstřelily po jednom gólu

Do druhého poločasu si tak nasadil rukavice v bráně Moczár a Macháček si pak odbyl premiéru v roli útočníka – a oba se činili. Moczár v dalším průběhu ukázal, že brankářské řemeslo ještě nezapomněl. Na výstavní dalekonosnou střelu hostujícího Špačka z 53.minuty z rubriky „Borec na konec“ by byl ale krátký kdokoliv – 1:2. Koněšín se ale rozhodně nechtěl loučit porážkou a postupně přidával na aktivitě. Svůj tým ale třikrát podržel chlístovský Hagara. Tlak domácích sílil a čtvrt hodinky před koncem se Koněšínu naskytla další příležitost na srovnání v podobě nařízeného pokutového kopu po faulu na „útočníka“ Macháčka, který byl ale odvolán po signalizaci (domácího) pomezního za předchozí ofsajd. Srovnat mohl o chvíli později Šibůrek, ale netrefil zařízení. Nakonec ale přece jen k vytouženému a spravedlivému vyrovnání došlo nějakých pět minut před koncem, kdy trestný kop Nováčka jemně hlavou tečoval Badura (a možná ještě i někdo z obránců). Koněšín se tak s domácími fanoušky rozloučil remízou 2:2.