Zbrojovka přehrála v derby Start

7

Brněnské derby nakonec patřilo domácím.

V prvním poločase branka nepadla

Úvodní dějství bylo v režii hostů. Už v úvodu start zahrozil a Formánkovi po rohovém kopu pomohlo břevno. Další zajímavou možnost měl Dovhanyuk, který křížem pálil těsně vedle. Domácí brankář byl v permanenci a ve 20. minutě musel opět zasahovat, ve velké šanci vychytal zakončující Dovhanyuk s Havlínem. Právě Havlín zahrozil v závěru poločasu ještě jednou, Formánek opět kryl.

Domácí po přestávce rozhodli

Také v prvních minutách druhé půle byli hosté aktivnější, opět tvrdě pálil Havlín a Formánek znovu vytáhl pohotový zákrok. Mezi střelce chtěl zapsat i Hubr, který se opřel do odraženého míče, brankář Zbrojovky byl opět připraven a lapil míč do rukavic. Domácí byli neskutečně produktivní a ze své první šance udeřili. Po rohovém kopu přišel prodloužený míč na zadní tyč, kde číhal volný Marek Mach a zblízka zakončil pod břevno – 1:0. Domácí po vstřelené brance ožili, dobrou pozici na ose hřiště měl na hranici vápna Čermák, leč pálil vedle. Hosté byli posléze opět blízko vyrovnání, po závaru ve vápně mířil Frimmel do břevna. Start mohly další zahozené šance mrzet, protože v 72. minutě utekl po pravém křídle Mach a míč naservíroval před branku Otu Kohoutkovi, který zblízka trefil přesně – 2:0. Zbrojovka od té doby vedení kontrolovala a hrála v pohodě, přesto si Formánek připsal ještě jeden těžký zákrok po ráně Musila. Kvido Formánek však za svá záda žádný gól v zápase nepustil a udržel zaslouženě čisté konto.