--

--

Remíza 2:2 v Otrokovicích

7

V předposledním kole MSFL remizovali fotbalisté Slovanu Rosice na hřišti Otrokovic 2:2. Domácí šli sice po změně stran dvakrát do vedení, rosičtí ale pokaždé rychle srovnali a díky získanému bodu definitivně uhájili 5. místo, čímž se postarali o největší úspěch klubu v jeho 113leté historii. Pro domácí sezóna tímto zápasem skončila.

První poločas bez branek

První poločas začali rosičtí aktivně a měli herní převahu, gólový efekt ale nepřišel.

Ve 3. minutě pálil z pravé strany hostující Dobrovodský, jeho střela však postrádala větší razanci.

V 5. minutě se povedenou střelou zpoza šestnáctky prezentoval hostující Koláčný, míč proletěl těsně kolem pravé šibenice.

Brankou neskončil ani tečovaný přímý kop Přerovského z 15. minuty, který o pár decimetrů přeletěl domácí břevno.

Domácí poprvé zahrozili ve 33. minutě, když se k zakončení dostal Zedníček a zblízka orazítkoval pravou tyč.

Ve 38. minutě zakončil Přerovského rohový kop rosický Drbal, jehož hlavička skončila vedle.

Ve 45. minutě se v dobré palebné pozici ocitl hráč Slovanu Novák, ale jeho tvrdou střelu z 18 metrů Semanko kryl.

Poločas tak skončil bez branek.

4 góly v druhé půli

Ve 47. minutě se po chybě v zadních řadách Slovanu dostal k zakončení domácí Kiška, branku však přestřelil.

O minutu později se na druhé straně ocitl po střele Koláčného a zákroku Konečného ve stoprocentní šanci Přerovský, zblízka ale minul odkrytou branku.

V 52. minutě se povedenou individuální akcí prezentoval Vintr, který obešel ve vápně jednoho z bránících hráčů a střelou pod břevno poslal Otrokovice do vedení – 1:0.

Rosičtí srovnali v 55. minutě, kdy se míč po Přerovského stoupaném rohu odrazil k Zezulovi a ten ho pohotově poslal do sítě – 1:1.

V 60. minutě zakončili domácí pěknou kombinační akci střelou z prostoru velkého vápna, hosty podržel dobrým zákrokem Zádrapa.

V 66. minutě se po nákopu z vlastní půlky ocitl za obranou Slovanu Zedníček a svůj únik zakončil střelou k pravé tyči – 2:1.

V další šanci domácích se o chvíli později ocitl Kiška, přihrávku z pravé strany zakončil ve skluzu vedle.

V 71. minutě mohli rosičtí po akci Černého s Přikryl vyrovnat, druhý jmenovaný ale sám před Konečným neuspěl.

O minutu později si na rohový kop Přerovského naskočil Drbal a vyrovnal na končných 2:2.

Přestože se ve zbytku utkání snažily oba týmy strhnout vítězství na svoji stranu, utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Hosté dohrají sezónu ve středu na hřišti Uherského Brodu.

FC Slovan Rosice
Jiří Koláčný - hráč: Dle mého názoru jsme měli zápas vyhrát. Celkově jsme měli více šancí než domácí, ale v utkání bylo znát, že se sezóna blíží ke konci, určitě to bylo atraktivní pro diváky, šance měli oba týmy a nebránil se výsledek. Je pravda, že do utkání jsme nastoupili v trochu obměněné sestavě, protože našich sedm hráčů z áčka jelo s naším béčkem do Oslavan, kde se naši rezervě podařilo vyhrát 2:0 a slaví postup do I.B třídy!