--

--

Uherský Brod potvrdil roli favorita

0

Uherský Brod se ponaučil z prohry s Ostravou a náročný anglický týden zakončil povinnou výhrou. V domácím utkání se broďané vrátili do pohody, když na Orelském stadionu zdolali ve 30. kole MSFL poslední béčko Jihlavy 3:0.

Na gól se muselo čekat

Čekalo se, zda domácí borci brzy udeří a uklidní se.

Opak byl pravdou a téměř celý poločas se domácí nemohli prosadit.

Oba týmy v první půli hrozily hlavně po rohových kopech. Do vedení šli těsně před přestávkou Broďané. Skóre otevřel Lorenc, který po Michalcově uvolnění obstřelil jihlavského gólmana střelou na zadní tyč.

Branka domácí uklidnila a hosty s dorostenci v sestavě začali ještě více přehrávat.

Do kabin se tak odcházelo za vedení 1:0 pro Uherský Brod.

Domácí si pojistili výhru

Slovácký celek se o přestávce uklidnil.

Domácí se za stavu 1:0 zlepšili. Byli lepší, živější.

Pomohlo jim i trojité střídání po hodině hry, když jmenovitě Šmatelka, Strachoň i Malenovský výkon ČSK pozvedli.

Náhradníci měli prsty i ve druhé brance. Strachoň přelstil zadáka vysočiny, předložil míč nepokrytému Mančíkovi a ten se před téměř prázdnou bránou nemýlil - 2:0 v 72. minutě.

Na konečných 3:0 upravil další žolík Malenovský, a to v 79. minutě.

Béčko Jihlavy už se na výraznější odpor nezmohlo.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda - trenér: Jsme spokojení s tím, jak se nyní prezentujeme a jakých výsledků dosahujeme. Věděli jsme, že máme na začátku jara těžký los, proto jsme čekali na rovnocenné soupeře, se kterými si to můžeme rozdat na férovku. Pokud nepočítám vložený středeční zápas s Baníkem, poslední tři zápasy jsme vyhráli, porazili jsme Vrchovinu, Vratimov a Jihlavu, udělali jsme devět bodů a posunuli se nahoru.

F. Jícha [-] - M. Flasar [-] , M. Vrága [-] , L. Nevařil [-] , V. Pavlíček [-] - D. Venený [-] , M. Mančík [-] (81. J. Zámečník [-] ) , V. Gettler [-] (60. P. Šmatelka [-] ) , J. Švrček [-] (60. O. Strachoň [-] ) , M. Lorenc [-] (60. M. Malenovský [-] ) - J. Michalec [-] (86. A. Bartončík [-] )