--

--

Hlučín zpět na vítězné vlně

6

Vložené 34. kolo, které se odehrálo ve středu 25. 5., přineslo zápas Hlučína s béčkem Zlína. Dle papírových předpokladů zvítězili domácí, kteří si připsali výhru poté, co jim v minulém kole zvlhl střelecký prach na hřišti Rosic a slaví výhru 3:1.

První poločas 1:1

Začátek utkání vyšel překvapivě lépe juniorce Ševců, kteří zaskočili Hlučín útočnou hrou a aktivitou.

Naopak domácí se nevyvarovali několika jednoduchých ztrát ve středu hřiště, čímž umožnili Zlínu vytvářet si zajímavé příležitosti.

Brankář Lapeš několikrát domácí tým podržel.

Ve 21. minutě se ale po další nebezpečné ztrátě domácích ve středu hřiště měnilo skóre.

Zlínský Mlýnek v nájezdu do otevřené obrany stanovil na 1:0.

Hlučín inkasovaný gól přinutil k větší aktivitě a zásluhou mu byla vyrovnávající branka, když se z rohového kopu v šestnáctce hostů nejlépe zorientoval Wolf a zblízka poslal míč do sítě - 1:1 ve 31. minutě.

Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1.

Zkraje poločasu domácí rozhodli

Důležitým momentem celého utkání byl příchod Radima Dostála, který nastoupil do druhého poločasu a oživil hru domácích.

V 50. minutě Lokša prodloužil hlavou právě na nabíhajícího Dostála, a ten pohotově zakončil k tyči - 2:1.

Dostál přinesl do hry Hlučína oživení, stále byl na míči a vytvářel si střelecké příležitosti.

Obraz hry se oproti první půli změnil, Hlučín měl více ze hry a kontroloval vedení.

Ve druhé minutě nastaveného času Dostál korunoval svůj vydařený individuální výkon druhou brankou, když zblízka hlavou stanovil na konečných 3:1 pro Hlučín.

FC TRINITY Zlín B
Luděk Marcaník - trenér: Výsledek neodpovídá průběhu zápasu a je pro nás hodně krutý. Vybrali jsme si určitou daň za nezkušenost, neboť s námi jelo hned šest hráčů v dorosteneckém věku a na této úrovni se prezentovali vůbec poprvé. Předvedli se ve velmi sympatickém světle, určité věci, které ve své kategorii zvládají, však napoprvé na této úrovni nezvládli zcela optimálně. Byla to však pro ně velká škola a pro nás předvedený výkon určitým příslibem.