--

--

První Sigma nadělila sedmičku Vrchovině

8

Béčko Sigmy se dostalo do čela tabulky MSFL a od té doby svůj náskok navyšuje a pravidelně sbírá body. Nové Město na Moravě se uklidnilo dva týdny zpět domácí výhrou nad Otrokovicemi a od té doby se jejím hráčům dýchá lépe. Sigma v tomto zápase potvrdila roli favorita, dominovala a nedala domácím šanci.

Hosté neproměnili penaltu

Výsledek utkání 1:7 neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti v úvodním poločase.

Hosté sice do utkání vstoupili aktivně, vytvářeli si šance, ale téměř do konce poločasu se nemohli gólově prosadit.

I když v 6. minutě dostali dárek v podobě penalty, kterou ovšem hostující Langer neproměnil.

Domácí zkoušeli zlobit dlouhými auty, ze standardních situací a nakopávaných míčů.

Až ve 42. minutě se skóre nakonec přece jen měnilo a stav 0:0 změnil Žifčák - 0:1.

Hosté tak odcházeli do kabin s vedením 1:0.

S góly se roztrhl pytel

Po změně stran ovšem přišel olomoucký gólový uragán.

Do 61. minuty to bylo 4:0! A všechny tři góly nasázel Jáchym Šíp! Hattrick za 16 minut!!!

V 68. minutě navíc přidal pátou branku Sigmy Michal Galus - 0:5.

Domácí kosmeticky zkorigovali skóre v 79. minutě, když se prosadil Matulka - 1:5.

To ale ještě stále nebylo z olomoucké strany vše. V posledních minutách se ještě dvakrát prosadil Jakub Matoušek a stanovil konečný výsledek na 1:7.

K postupu domácím chybí opravdu málo a mohou ho slavit už ve středu, kdy hrají doma proti Rosicím.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý - trenér: Utkání rozhodně nebylo snadné. Nejdřív jsme neproměnili hned asi v 6. minutě penaltu, což nás ovlivnilo. Měli jsme sice i pak dost příležitostí, ale neskórovali jsme z nich. Domácí těžili z nakopávaných míčů, ze standardek, z dlouhých autů. Vznikaly tam nebezpečné situace. Na místě je i pochvala pro naše hráče, že to ubránili.