--

Znojmo bere překvapivý bod s Baníkem

69. M. Březina - 45. P. Jaroň (p.)
7

Znojmu se poslední zápasy výsledkově i herně moc nedařilo a v rámci 29. kola mělo před sebou poměrně velkou výzvu, a to se pokusit bodovat proti třetímu béčku Baníku. Tato těžká mise se domácím nakonec podařila a v domácím utkání berou bod za remízu 1:1.

Hosté šli do vedení

Juniorka Baníku byla v utkání ve Znojmě favoritem a hosté začali zápas aktivněji než domácí.

Už ve čtvrté minutě byl blízko vedoucí trefě hostující Šín, jenž si vzorně zpracoval dlouhý pas za obranu, ale jeho technické zakončení znojemský gólman vyškrábl.

Na druhé straně musel vyniknout ve 21. minutě po vydařeném Oklešťkově voleji i brankář Murin.

Minutu před poločasem se poprvé měnilo skóre, a to když Znojmo zazmatkovalo ve vlastním vápnu při odkopu, Fulnek se zmocnil balonu a domácí hráč jeho průnik do pokutového území zastavil faulem. Z penalty pak Petr Jaroň s přehledem zaznamenal svůj sedmnáctý gól v sezoně.

Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 1:0.

Domácí Březina trefil bod

V druhém poločase se čekalo, zda si hosté pojistí tři body a nebo se domácí pokusí s utkáním něco udělat.

Nejprve se ve druhé půli mohli prosadit hosté, když se pokusil přidat druhý gól Holaň, ale domácí brankář jeho střelu k tyči vyrazil.

Znojmo se dočkalo vyrovnání v 67. minutě. Střídající Březina po pár sekundách na hřišti po rohovém kopu dorazil balon do sítě, když těsně před tím už na lajně za překonaného Murina zaskakoval Kostka.

Další změna skóre už nenastala a po zbytek zápasu zůstalo skóre nezměněno.

Oba týmy tak berou bod za remízu a béčko Baníku je v dlouhé sérii venkovních zápasů stále neporaženo.

Znojemské čeká další zápas už ve středu ve Frýdku-Místku.

1. SC Znojmo FK
Alois Skácel - trenér: Jsme spokojení, že po těch třech hrozných prohrách jsme navázali jedním bodem. Byl o to cennější, že jsme remizovali s rychlostně kvalitním mužstvem.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Dnešní výkon se nám vůbec nepovedl. Většina hráčů hrála hluboko pod své možnosti. Měli jsme malý pohyb, úplně nám chyběla agresivita. Po ztrátě míče jsme nebyli ochotni se o něj okamžitě porvat a získat jej zpět. Zkrátka jsme se dnes utkání pouze zúčastnili a to bychom si neměli dovolit.

M. Kuchynskyi [-] - P. Kirschner [-] (83. P. Bartůněk [-] ) , M. Krakovčík [-] , O. Piatov [-] (67. M. Březina [-] ) , D. Kočík [-] , Y. Glushach [-] , F. Holman [-] , T. Okleštěk [-] (90. T. Prokeš [-] ) , R. Russmann [-] , M. Papež [-] , A. Tkadlec [-]

R. Murin [-] - M. Šín [-] , D. Smékal [-] (64. C. Konate [-] ) , Z. Říha [-] , D. Stoklásek [-] (46. M. Kostka [-] ) , F. Sotorník [-] (83. J. Blahuta [-] ) , J. Fulnek [-] , M. Jaroň [-] (64. T. Yusuf [-] ) , D. Holaň [-] , P. Jaroň [-] , S. Boháč [-] (90. D. Stojičevič [-] )

ŽK: 72. D. Kočík , 92. T. Prokeš - R. Murin , 67. D. Holaň , 79. M. Šín , 92. Z. Říha .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: RYGL Luboš - DENEV Alex, SVOBODA Ladislav.