--

--

Velké Meziříčí si vyšláplo na favorita z Kroměříže!

8

Kroměříž v posledních kolech ztratila vítěznou auru i první místo v tabulce, na kterém ji vystřídalo béčko Sigmy. Hráči Velkého Meziříčí se naopak chtějí co nejdříve vzdálit sestupovým starostem a hrát v klidném středu tabulky. Domácí se aktuálně druhé Kroměříže nezalekli a připsali si důležité tři body do tabulky!

Kroměříž šla rychle do vedení

Tabulkovým favoritem byli před zápasem určitě hosté, kteří i do utkání vstoupili lépe.

Než se domácí fotbalisté na hřišti pořádně rozkoukali, tak prohrávali. Ve třetí minutě se prosadil hostující Zavadil - 0:1.

Takový úvod utkání potřebovalo s je zapotřebí říct, že se hrál po celou dobu svižný a útočný fotbal z obou stran.

Hostům vydrželo vedení pouze do dvacáté minuty, když se poprvé v zápase prosadil domácí R. Demeter a vyrovnal na 1:1.

Ze strany domácích to do poločasu nebylo všechno. Už když se oba celky viděly možná v kabině na poločasové pauze, tak opět udeřil domácí záložník, který ve 45. minutě utkání otočil - 2:1. Dvougólový počin v tomto utkání vynesl hráči Velkého Meziříčí i místo v ideální jedenáctce kola.

Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí hráči, kteří vedli 2:1.

Domácí si pojistili výhru

Pokud by i v tomto zápase hosté ztratili body, tak by jejich naděje bojovat o první místo se Sigmou klesly na bod mrazu.

Hráči si to uvědomovali a ve druhém poločase pokračovaly oba týmy ve hře, která se musela divákům líbit.

Hostům se však z jejich šancí nepodařilo vytěžit vyrovnání a domácí utkání definitivně rozhodli.

V 64. minutě se prosadil domácí Plichta a stvrdil gólový účet zápasu ve kterém jeho tým nakonec překvapivě, ale zaslouženě porazil druhou Kroměříž 3:1.

V dalším kole hraje Velké Meziříčí na hřišti Hlučína a Kroměříž bude hostit doma Uničov.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Na Kroměříž jsme si věřili díky podzimnímu zápasu a jsem rád, že se nám dnes podařilo vyhrát. Zápas beru jako vyrovnaný, kdy my jsme své šance proměnili a hosté naštěstí ne a to dnes rozhodlo, že máme 3 body.

M. Kolář [-] - P. Mucha [-] , D. Komínek [-] , R. Demeter [-] , A. Plichta [-] (74. J. Urbánek [-] ) , J. Nedvěd [-] , R. Šuta [-] (74. M. Malata [-] ) , M. Bouček [-] (86. J. Vašíček [-] ) , P. Demeter [-] , M. Puža [-] , M. Pavlík [-]