--

V Uničově se body dělily

14. T. Komenda , 83. J. Ambrozek (p.) - 47. D. Konečný , 75. L. Raab
8

V rámci 27. kola MSFL se střetly týmy, které jsou aktuálně v klidném středu tabulky a očekávalo se vyrovnané utkání. Toto tvrzení nakonec platilo i po závěrečném hvizdu, když si oba týmy dělily body za remízu 2:2.

Poločas pro domácí

Od prvních minut bylo znát, že se střetly týmy, které chtějí hrát fotbal. Ani jeden z týmů urputně nebránil a soupeř tak nemusel bušit do pevné obrany. Oba týmy se snažily hrát, tvořit a připravovaly si šance.

Už ve 13. minutě se prosadil domácí útočník Tomáš Komenda, který si dal gól k narozeninám a po delší odmlce se prosadil - 1:0.

Hosté se snažili srovnat skóre, ale do konce poločasu selhávali ve finální fázi.

Herně vyrovnaný první poločas skončil stavem 1:0 pro domácí.

Otočka hostí, ale nakonec dělba bodů

Do druhého poločasu vlétli hosté s touhou vyrovnat a pár minut po změně stran se jim to podařilo.

Ve 47. minutě se prosadil hostující Konečný, když z rohu šestnácky trefit šibenici domácí branky a bylo srovnáno - 1:1.

Hosté se dostali do tempa a po vyrovnání svého soupeře mírně přehrávali. Čtvrt hodiny před koncem, v 74. minutě, pak stačila minuta na hřišti Raabovi, aby po standardní situaci hlavičkou vývoj utkání otočil - 1:2.

Ke konci zápasu domácí hráči hru zjednodušili a svého soupeře přitlačili.

Nakonec se domácí dočkali vyrovnání, když jim v 84. minutě sudí po delším váhání a na popud asistenta za hraní rukou nařídil penaltu. Ambrozek pokutový kop následně proměnil a srovnal na 2:2.

Nakonec se jednalo o spravedlivou dělbu bodů a na předvedenou hru budou chtít domácí i hosté navázat v dalším kole. Uničov zajíždí do Kroměříže a hosté přivítají Blansko.

SK Uničov
Jiří Neček - trenér: Cením si toho, že jsme zvládli utkání zremizovat, je to spravedlivá dělba bodů a my ten jeden bereme, i když jsme ještě měli šance utkání otočit. Teď jedeme do Kroměříže, to bude další dobré utkání. V těchto těžkých zápasech se ukazuje charakter.