--

--

Rosičtí jsou zpět na vítězné vlně

8

V minulém kole rozjeté Rosice přibrzdil Vratimov, když na svém hřišti obral favorita o body a vyhrál 3:2. Toto zaváhání chtěli domácí hráči v utkání s posledním béčkem Jihlavy odčinit a připsat si další tři body do tabulky MSFL.

Hosté šli překvapivě do vedení

Trochu překvapivě patřily úvodní minuty zápasu hostům.

Už ve druhé minutě zahrávali po úvodní šanci hosté roh a Christodoulou zmrazil přesnou hlavičkou domácí - 0:1.

Hosté pokračovali v aktivitě a ve 27. minutě našel hostující Vacek centrem zleva Chocholatého, jehož akrobatickou střelu mířící k levé tyči Zádrapa kryl.

Domácí brzká inkasovaná branka očividně zaskočila a do tempa se začali dostávat až po půlhodině hry.

Ve 30. minutě zakončil Praksův centr domácí Černý, který střelou z voleje ale branku minul.

Vyrovnat mohli rosičtí o dvě minuty později, když po závaru v malém vápně Jihlavy vyrazil Lancman nejprve dorážku Přerovského a následně předvedl další fantastický zákrok při dorážce Pazourka z bezprostřední blízkosti.

34. minuta znamenala další nebezpečí pro hosty, a to když Praksův centr vrátil před branku Přikryl a Přerovský hlavičkou do protipohybu překonal Lancmana, za něho však na brankové čáře zaskočil Novák.

Ve 36. minutě už se domácí ale dočkali, když pěknou kombinační akci Selingera s Pazourkem zakončil střelou do prázdné branky Koláčný 1:1

Ještě před koncem prvního poločasu mohl otočit utkání domácí Praks, ale jeho tvrdou střelu Lancman vyrazil.

Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Domácí rozhodli z penalty

Druhý poločas byl ve znamení tlaku domácích a jejich snahy překlopit vývoj utkání na svoji stranu.

V 58. minutě se po rohovém kopu domácího Pazourka a zákroku Lancmana dostal míč k Vítámvásovi, který v pádu střelou přes hlavu trefil pravou tyč.

V 68. minutě přišel rozhodující moment zápasu, když domácí Sedláček pasem za hostující stopery vyslal do úniku Přerovského, kterého v šestnáctce při zakončení fauloval Mikuška a domácí dostali výhodu pokutového kopu.

K jeho exekuci se postavil sám faulovaný a přesto, že si Lancman na míč sáhl, šli rosičtí do vedení - 2:1.

Domácí se snažili vítězství potvrdil, ale v 79. minutě jim Lancman góĺovku vyrazil a pojistku se nepodařilo přidat ani Sedláčkovi, který v 87. minutě po přihrávce Nováka orazítkoval pravou tyč.

Rosičtí si tak připsali tři body, poskočili na páté místo a další utkání je čeká až za 14 dnů, kdy budou doma hostit Znojmo. Hosté zkusí bodovat příští víkend doma s béčkem Baníku.