--

--

Frýdek-Místek potvrdil svoji formu a zdolal Velké Meziříčí

8

Fotbalisté Frýdku místku si v předchozích dvou kolech připsali velmi cenná vítězství na hřištích soupeřů, když nejprve vyloupili Hlučín a po něm i Kroměříž. Zisk těchto bodů chtěli potvrdit v domácím zápase s Velkým Meziříčím, což se jim podařilo a připsali si tak třetí výhru v řadě!

Domácí šli do vedení 1:0

Od úvodních minut měli otěže zápasu ve svých rukou hráči domácích, když svého soupeře do šancí téměř nepouštěli a tvořili hru.

V 19. minutě byli domácí za svůj povedený vstup do zápasu odměněni, když se prosadil Konečný - 1:0.

Do poloviny prvního poločasu to mohlo už být klidně o tři branky, ale hostující obrana při šancích domácíh odolala.

I přes převahu Frýdku-Místku se šlo do kabin za těsného vedení domácích 1:0.

Zkraje poločasu domácí rozhodli

Kdo čekal na začátku druhé půle zvýšenou aktivitu hostí, tak musel být zklamán.

Domácí vlétli lépe i do druhé půle a navíc se krátce po přestávce prosadil Patrik Rubý.

Dvougólový střelec z minulého zápasu potvrdil střeleckou formu i v tomto duelu - 46. minuta 2:0.

Do konce zápasu se již nikdo do střeleckých statistik nezapsal a domácí tak mohli slavit celkem hladké vítězství 2:0.

Z posledních třech zápasů mají na kontě 9 bodů a v tabulce skočili na 9. místo. Hosté jsou dvanáctí.

V dalším kole domácí zajíždí na hřiště Uničova a Velké Meziříčí se pokusí o body obrat Kroměříž.

MFK Frýdek-Místek
Robert Pištěk - trenér: Po dnešním zápase musím tým pochválit za další nulu v políčku obdržených gólů. Mrzí mě ale, že jsme utkání nerozhodli daleko dříve protože kdyby na tabuli svítil výsledek 3:0 ve 25 minutě nikdo by se asi nedivil. Tempo utkání bylo o něco nižší než jsem čekal, malinko jsme přizpůsobili soupeři. Každopádně jsme potvrdili v domácím prostředí 6 bodů z venku a to je teď nejdůležitější.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Pohyb, důraz, individuální výkony a touha po vítězství, to vše bylo jasně na straně domácích, kteří vyhráli naprosto zaslouženě. My dnes neměli svůj den, hráli jsme pomalu, komplikovaně a ve finální fázi jsme si až na pár momentů nic nevytvořili. Když se to sečte, tak můžeme být rádi jen za 2:0.

M. Gergela [-] - P. Rubý [-] (65. B. Manzia [-] ) , P. Zupko [-] , T. Hykel [-] (89. J. Juříček [-] ) , M. Kovařík [-] (77. L. Raab [-] ) , D. Konečný [-] (77. D. Nieslanik [-] ) , T. Barkov [-] (65. T. Vengřinek [-] ) , M. Burgo [-] , M. Velner [-] , J. Massaniec [-] , J. Blejchař [-]

M. Kolář [-] - J. Urbánek [-] (65. M. Malata [-] ) , D. Komínek [-] , R. Demeter [-] , A. Plichta [-] , J. Nedvěd [-] , P. Dolejš [-] , M. Bouček [-] (81. J. Vašíček [-] ) , P. Demeter [-] , M. Puža [-] , M. Pavlík [-] (57. R. Šuta [-] )

ŽK: 45. P. Rubý , 53. P. Zupko - 46. R. Demeter , 49. J. Urbánek , 73. P. Demeter .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: MANKOVECKÝ Tomáš - DUDEK Matěj, MACRINEANU Jiří.