--

Blansko se konečně trefilo, ale padlo s béčkem Ostravy

66. T. Feik - 41. D. Smékal , 57. D. Smékal
6

Už tři zápasy v řadě fotbalisté Blanska neskórovali a tuto nelichotivou blinaci chtěli přerušit v domácím zápase 23. kola s béčkem Ostravy. Ostrava naopak se střílením branek problém nemá, ale na hřišti Blanska nakonec vyhrála velmi těsně 2:1.

Domácí Baník zaskočili

V prvním poločase se na základě formy očekávala jednoznačná záležitost, a to v podobě převahy hostí i gólovým vyjádřením.

Očekáváné se nekonalo a na první gól se čekalo poměrně dlouho.

V sestavě béčka Baníku se od úvodních minut objedvil poprvé po dlouhé rekonvalescenci Ladislav Takács.

Během první poloviny úvodního dějství se do dvou nadějných pozic dostali hostující Budínský a Boháč. Jinak domácí obrana působila kompaktně.

Vše se změnilo v 41. minutě, když se už mohl radovat Baník z vedoucího gólu Smékala. Ten po rohovém kopu opět prokázal svůj čich na góly pohotovou dorážkou poslal Baník do vedení 1:0.

Jetě před přestávkou zahrozili domácí, ale vedení hostů podržel Murin, který zlikvidoval šanci Alexy.

Smékal opět dvougólový

Úvodní minuty druhé půle patřily Baníku, ale z první šance nejprve Fulnek minul bránu.

V 57. minutě ale už hodté skórovali, prsty v tom měl opět Smékal, který se trefil v posledních třech zápasech vždy dvakrát. Tentokrát nadvakrát překonal brankáře Blanska.

66. minuta se stala pro domácí radostnou, konečně utnuli sŕii bez vstřelené branky a navíc vykřesali jiskru domácí naděje na body. Feik dopravil po standadce balón do sítě hostí - 1:2.

Do konce zápasu měli hosté ještě pár šancí, ale žádná z nich se neurodila. Domácím se také skórovat nepodařilo a zápas tak skončil výhrou hostí 2:1.

I přes tři body trenér hostí s výkonem spokojen nebyl - více níže v komentáři k utkání.

Baník čeká v dalším kole doma béčko Zlín a Blansko zavítá na juniorku Slovácka.

FC Baník Ostrava B
Tomáš Hejdušek - trenér: S výkonem nemůžeme být spokojeni. Chyběla nám lehkost v kombinaci i zdravá agresivita. Přesto jsme se dostali do vedení, a když jsme přidali druhý gól a začali se zvedat i herně, neubránili jsme dohrávanou standardku a soupeř snížil. V závěru jsme si vytvořili pár šancí, ale skóre se už neměnilo.