--

--

Jasná výhra Rosic ve Zlíně

6

Juniorka Zlína se na jaře výsledkově trápí a nachází se ve spodních patrech tabulky. Oproti tomu Rosice hrají v první pětce a tabulkové postavení se jim podařilo na hřišti Zlína potvrdit. Vyhráli celkem přesvědčivě 4:1.

Do kabin se šlo za stavu 1:1

Do nedělního utkání 23. kola vstoupili lépe hosté z Rosic a v prvních dvou minutách utkání zahrávali tři rohové kopy, ovšem bez gólového efektu.

Ve 14. minutě podnikli rosičtí rychlý protiútok, na jehož konci byla nepřesná střela Selingera z hranice šestnáctky.

V 17. minutě odvrátila domácí obrana centr Přerovského ke Koláčnému, který střelou z 20 metrů otevřel skóre zápasu – 0:1.

Ve 26. minutě odcentroval z levé strany Praks, Drbal však hlavičkoval nad.

Domácí poprvé vážněji zahrozili ve 40. minutě, kdy Pafka našel centrem na zadní tyč nabíhajícího Číže, který hlavou poslal míč nad branku.

Těsně před koncem poločasu, ve 44. minutě se domácím ševcům naskytla možnost k vyrovnání v podobě pokutového kopu, který Bobčík střelou doprostřed branky využil – 1:1.

V nastavení první půle byl na druhé straně faulován v šestnáctce Pazourek a penaltu zahrávali i rosičtí. K její exekuci se postavil Přerovský, branku ovšem přestřelil.

Do kabin se tak po hektickém závěru šlo za stavu 1:1.

Druhá půle pro hosty

Nástup do druhé půle opět vyšel lépe hostům z Rosic.

Ve 49. minutě skončil Přerovského přetažený roh až u Koláčného, který zpoza velkého vápna poslal výstavní ránou do pravé šibenice hosty zpět do vedení – 1:2.

V 52. minutě kopali hosté roh a po něm se mohli opět radovat - Přerovský zblízka hlavou zvýšil vedení Slovanu – 1:3.

Domácí si ve druhé půli moc šancí nepřipravili a bez posil z "áčka" byli bezzubí. Naopak jejich brankář, který až do 78. minuty nepřipustil změnu skóre. se nenudil.

V 78. minutě domácí brankář vyrazil střelu k dobíhajícímu Přerovskému, před kterým stála odkrytá branka – 1:4.

Pátý gól hostů byl blízko a těsně před koncem ho měl na noze hostující Pazourek, který orazítkoval břevno Bachůrkovy svatyně.

Tím tak udělal tečku za utkáním, které Slovan Rosice zvádnul, vybojoval tři body za výhru 4:1.

V dalším kole čeká hosty domácí zápas s Novým Městem na Moravě a juniorka Zlína zajíždí do Ostravy.

FC TRINITY Zlín B
Luděk Marcaník - trenér: Proti tak zkušenému soupeři už jsme neměli na hřišti dostatečnou kvalitu k dalšímu výsledkovému zvratu. Za celý druhý poločas jsme si nevypracovali žádnou gólovou šanci. Hosté si to vzadu pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Š. Bachůrek [-] - T. Slovák [-] , R. Pobořil [-] (63. J. Novák [-] ) , F. Jura [-] (46. T. Chrudina [-] ) , A. Číž [-] , M. Mlýnek [-] (73. D. Valenta [-] ) , L. Bobčík [-] , V. Mlýnek [-] (63. D. Mach [-] ) , J. Pafka [-] , P. Kulíšek [-] , T. Uhřík [-] (83. D. Červinka [-] )