--

--

Béčko Baníku smetlo Uničov!

5

Měl to být vyrovnaný zápas třetího ze čtvrtým, ale opak byl pravdou. Uničov na hřišti béčka Baníku nakonec schytal půltucet gólů.

Do poločasu bylo hotovo

K ideálnímu fotbalovému počasí bylo daleko a zápas se musel odehrát kvůli mrazu a sněžení na umělce. Domácím to však nevadilo.

Z utkání uběhlo jen 120 vteřin a domácí vedli, když rychlý kontr po levém křídle zakončil gólem Sotorník.

Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužsto, a to domácí, kteří svoji převahu korunovali mezi 20. a 22. minutou. Ve dvacáté minutě sehráli parádní akcí po ose Fulnek - Budínský - Smékal, který lahůdkovou přihrávku spoluhráče na malé vápno pohodlně usměrnil do prázdné brány.

Jen za dvě minuty se už potřetí radovali domácí. Autor první branky Sotorník zleva našel Budínského, který se v béčku poprvé rozehrával po několikatýdenním zranění, a ten se mohl radovat z gólu - 3:0.

Do poločasu tak byl zápas prakticky rozhodnutý, když oba týmy odcházely do šaten za stavu 3:0 pro domácí.

Domácí přidali další tři branky

Domácí v utkání dominovali, hráli s chutí a do druhého poločasu také vlétli.

Opět uběhlo jen 120 vteřin od začátku poločasu a bylo to už 4:0. Byl to Smékal, který po souhře se Sotorníkem střelou po zemi zvýšil na 4:0.

Sebevědomí domácích ještě vzrostlo a naprosto diktovali tempo utkání.

Pátý gól byl už otázkou času. Přišel v 53. minutě, když se z blízka prosadil důrazný Říha.

Za deset minut přidal definitivní tečku za utkáním nejlepší střelec soutěže Petr Jaroň. Opět v tom měl prsty dobře hrající Sotorník, který odcentroval a Jaroň obstřelil Kvapila pošesté!

O sedmý gól se pokoušel střídající Holaň, ale jeho lob z poloviny hrací plochy skončil decimetry vedle tyče.

Uničov tak odjížděl z Ostravy s půltuctem branek a v příštím kole se bude chtít rehabilitovat v domácím zápase se Slováckem B. Ostrava zajíždí do Blanska.

FC Baník Ostrava B
Tomáš Hejdušek - trenér: Zápas jsme rozhodli povedenými vstupy do obou poločasů. I přes nějaké lehké ztráty v přechodové fázi jsme předvedli spoustu povedených akcí. Dnes jsme byli i dostatečně produktivní, soupeře jsme navíc sami do ničeho nepustili. Kluci dnes opravdu zaslouží pochvalu.

- R. Murin [-] , M. Chlumecký [-] (64. D. Stoklásek [-] ) , M. Šín [-] , F. Sotorník [-] (64. M. Jaroň [-] ) , D. Smékal [-] (64. D. Holaň [-] ) , Z. Říha [-] , L. Budínský [-] (73. D. Stojičevič [-] ) , J. Fulnek [-] , P. Jaroň [-] (64. J. Blahuta [-] ) , S. Boháč [-] , R. Zálešák [-]