--

--

Dolejš vystřelil Velkému Meziříčí tři body!

5

Velké Meziříčí v minulém kole odehrálo kvalitní první poločas, když nad třetí Ostravou vedlo už 2:0, ale nakonec ze zápasu odcházelo poraženo. Slovácko B odehrálo v minulém kole vyrovnaný zápas na hřišti první Kroměříže, kde nakonec padlo 2:1. V tomto utkání 22. kola MSFL tak šlo o to, kdo si spraví chuť a po prohře z minulého kola si v tabulce bodově polepší.

Hosté šli brzy do vedení

Utkání soupeřů ze středu tabulky, která se začíná čím dál tím více vyrovnávat, začali lépe hosté.

Ve 3. minutě po chybě domácího Aldina zachytil nepřesnou přihrávku Dolejš, který krásnou dalekonosnou střelou překonal domácího brankáře.

Na hřišti se poté delší dobu nic důležitého nedělo.

Domácí tým spíše držel míč a hosté se soustředili na obranu a hrozili z brejkových situací.

Ve 29. minutě si domácí ve vápně vypracovali nebezpečnou přízemní střelu, kterou hostující Kolář vyrazil.

Do poločasu ještě dvakrát zahrozili hosté, jmenovitě Demeter, který nejprve z nadějné pozice přestřelil a ve 43. minutě napálil balón do břevna.

Ještě před střelou Demetera do břevna zahrozili domácí, ale jejich střela nebyla přesná.

Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 1:0.

Hosté si výhru pohlídali

Ve druhém poločase se dlouho hrál fotbal převážně ve středu hřiště. Ani jeden z týmu si nemohl vypracovat zajímavou příležitost.

Až s blížícím se koncem zápasu domácí hrozili ze standardních situací, ale nedokázali je přetavit v gólový efekt.

Naopak v 90. minutě mohl zápas definitivě rozhodnout z přímého kopu hostující Nedvěd, trefil však pouze břevno domácí branky.

Poté už se zápas jen dohrával a hráči Velkého Meziříčí si tak ze Slovácka odvezli důležité tři body za výhru 0:1!

V dalším kole přivítá Velké Meziříčí v domácím prostředí nadechující se Otrokovice a Slovácko B zajíždí na půdu Uničova, který si bude chtít spravit chuť po výprasku v Ostravě.

1. FC Slovácko B
Pavel Němčický - trenér: Obdržená branka samozřejmě utkání ovlivnila, ale v našich silách bylo, abychom se s tím porvali.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Vzhledem k tomu, jak se vyrovnává spodek tabulky, tak jsou pro nás 3 body velmi důležité. Strategie byla dnes jednoduchá, kompaktní blok a rychlý brejk, trochu jsme rezignovali na aktivitu a otevřený fotbal, který se nám minulý týden nevyplatil. I když to nebylo bezchybné, tak hráči zaslouží pochvalu za odpracovaný zápas a plnění pokynů, které jsme si řekli v kabině.

A. Trčka [-] - V. Pak [-] , F. Vecheta [-] , T. Koryčan [-] , O. Porč [-] , I. Aldin [-] , M. Polášek [-] , l. pernica [-] , P. Juroška [-] , D. Kratochvíla [-] , A. Kočí [-]

M. Kolář [-] - J. Vašíček [-] , P. Mucha [-] , D. Komínek [-] , R. Demeter [-] , A. Plichta [-] (87. M. Sysel [-] ) , J. Nedvěd [-] , R. Šuta [-] (82. J. Urbánek [-] ) , P. Dolejš [-] (91. M. Malata [-] ) , P. Demeter [-] , M. Puža [-]

ŽK: 57. F. Vecheta , 84. I. Aldin , 90. O. Porč - 86. R. Demeter .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: MACRINEANU Jiří - ŘEZNÍČEK Tomáš, OGRODNÍK Vlastimil.