--

--

Rosice doma opět za tři body!

5

Rosičtí v minulém kole prohráli, a to i přes solidní výkon, na hřišti první Kroměříže. Ve 20. kole přivítali na domácím hřišti Velké Meziříčí, které minulý týden v jarní premiéře porazilo na domácím hřišti Znojmo a bodovat chtělo jistě i na hřišti tabulkového favorita.

První poločas bez branek

V utkání mezi pátým a devátým týmem tabulky byli dle postavení v tabulce favoritem domácí, kteří doma body nerozdávají.

A byli to právě domácí, kteří byli po celý první poločas aktivnější, ale žádnou ze svých šancí nedokázali využít.

Už ve čtvrté minutě se rosičtí dostali ke střele zpoza vápna, kterou zlikvidoval hostující brankář.

Pár minut poté zahrozili opět, ale Přerovský se ještě zastřeloval.

Chvíli před ukončením poločasu se domácí mohli dostat do vedení, ale hostující brankář rosického Zezulu vychytal.

Do šaten tak oba týmy odcházeli za stavu 0:0 a spokojenější s tímto výsledkem mohli být hosté, protože domácí byli po většinu poločasu aktivnější.

Za aktivitu byli domácí odměněni

Začátek druhé půle byl podobný té první a hrozili především domácí, kteří se deset minut po změně stran dočkali vytoužené branky.

V 56. minutě se na levé straně šikovně uvolnil Selinger, následně poslal do šestnáctky přesný centr na Přerovského, který se dočkal a vstřelil vedoucí branku svého týmu.

Hosté odpověděli v 58. minutě, kdy si R. Demeter vyměnil míč s Šutou, jeho následnou střelu z hranice velkého vápna brankář domácích bez větších problémů kryl.

V 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený hostující Komínek, což paradoxně možná více pomohlo hostům než domácím.

Rosičtí si sice příležitosti k navýšení náskoku vytvořili, míč však na svých kopačkách drželi více hráči Meziříčí.

V poslední čtvrthodině si domácí vytvořili tři slibné příležitosti k potvrzení vítězství, ale ani jednou netrefili zařízení.

Pět minut před koncem zahrozili i hosté, ale Zádrapa za svá záda míč nepustil a domácí tak berou v domácím prostředí opět všechny body.

Na jaře jsou tak doma stoprocentní.

Velké Meziříčí v dalším kole přivítá doma juniorku Baníku a rosičtí zajíždí do Uničova.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Nevím proč, ale my na Rosice zkrátka neumíme. Začátek utkání jsme vůbec nezachytili a domácí nás dostali pod tlak díky rohům a standardním situacím, my se pomalu rozkoukávali a začali jsme hrát až okolo 30. minuty, ale bez většího ohrožení branky. Začátek druhého poločasu vyšel domácím, když se dostali do vedení a po zbytek zápasu hráli z bloku na brejky. My měli nějaké možnosti, ale svou nekvalitou ve finální fázi jsme se do gólové situace nedostali. K červené kartě Davida Komínka se vyjadřovat nebudu, ale je to pro nás komplikace do dalšího zápasu.