8.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Nekompletní Plačkov neměl v Božejově šanci na úspěch

0

Ve značně nekompletním složení přijeli sokolíci z Plačkova bojovat o mistrovské body na hřiště Božejova. V plačkovské sestavě chyběli tradiční opory (Keller, Kubů, Martin Němec, Palán), raritou pak je nasazení hned tří gólmanů do základní jedenáctky, když kromě branku hájícího Tomáše Kořenáře nastoupila v poli brankářská jednička Novotný a brankář rezervy Milan Němec. Božejov měl tak cestu ke třem bodům značně ulehčenou, tím spíše, že druhý poločas odehrál Plačkov pouze v deseti hráčích.

Od začátku zápasu byli domácí lepší, první velkou šanci Fučík proměnit nedokázal, v té druhé už se Pavel Kubů st. nemýlil. O dvě minuty později vedli domácí už o dva góly, to se po velké hrubci hostující obrany trefil kapitán Marek Havlík. Domácí si vytvořili ještě několik slibných šancí, ty ale nedokázali proměnit, a tak se skóre hýbalo na druhé straně, ve 43. minutě po standardní situaci hlavou snížil Lukáš Ehrlich.

Po přestávce nastoupil Sokol Plačkov pouze v deseti hráčích, ze zdravotních důvodů musel odstoupit jeden ze záložníků. Pro Božejov tak bylo mnohem jednodušší kontrolovat průběh zápasu. V 52. minutě zvýšil domácí stoper Jaroslav Kumžák na dvoubrankový rozdíl a v 82. minutě dal výsledku konečnou podobu Pavel Kubů ml. Božejov si tak s notně oslabeným týmem Plačkova bez větších potíží poradil a po výsledku 4:1 si připsal do tabulky důležité tři body

TJ Sokol Božejov
Jaroslav Kumžák (stoper Božejova): Dnešní tři body jsou velmi důležité, dotáhli jsme se na střed tabulky a trochu odskočili těm dole. Navíc jsme hráli dobře kombinačně, zbytečně jsme nenakopávali míče, to nás těší.

T. Hašek [-] - M. Havlík [-] (85. J. Nechvíle [-] ) , P. Kubů [-] , R. Kopejtko [-] (62. J. Šátek [-] ) , J. Kumžák [-] , V. Kocián [-] , M. Fučík [-] , J. Vacek [-] (53. P. Kubů [-] ) , M. Carva [-] (87. M. Doskočil [-] ) , J. Menhard [-] , J. Kumžák [-]

TJ Sokol Plačkov
T. Kořenář [-] - R. Hájek [-] , L. Ehrlich [-] , J. Kalivoda [-] , Z. Štěpán [-] , R. Zemek [-] , R. Štěpán [-] , M. Němec [-] , M. Schoula [-] , L. Novotný [-] , J. Slavík [-]

ŽK: 67. V. Kocián - 37. R. Štěpán , 44. J. Slavík , 80. Z. Štěpán , 80. L. Ehrlich .
Hráči zápasu: V. Kocián .
Místo: Božejov. Počet diváků: 50. Rozhodčí: FALTÝNEK Martin - KNĚŽÍNEK Jiří (N), MATOUŠ Jakub (N).