11.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

Výhru v derby slaví Plaňany

43. J. Košík , 47. V. Dittrich - 16. O. Lazaryev , 40. D. Žemba , 65. D. Žemba (p.) , 90. D. Siruček
16

Utkání mezi Libodřicemi a Plaňany mají vždy náboj a atmosféru. Nejinak tomu bylo i letos a po dramatické bitvě si všechny body odvážejí hosté.

Plaňany šly do dvoubrankového trháku

Úvodní čtvrthodina hry nabídla divákům spíše oťukávanou. Většina akcí končila před šestnáctkami. Hosté soustředěně bránili a snažili se o rychlé protiútoky, ale obrany pracovaly na jedničku. Za zmínku snad stojí průnik Košíka, který centrem hledal marně Matějku.

V šestnácté minutě udeřilo. Shpuryk prostrčil mezi beky na Oleha Lazaryeva a ten nedal Hradeckému křížnou střelou šanci - 0:1. A v podstatě hned po rozehrávce chybovala libodřická obrana, do brejku šel Žemba, ale domácí brankář dobře vyběhl a šanci zlikvidoval.

V dalším průběhu poločasu se více faulovalo a protestovalo než hrálo. Ze standardních situací ani jeden tým nic nezískal, naopak domácí ztratili. Po důrazném souboji musel nuceně střídat Němec a to je velké oslabení libodřické defenzivy. Až pět minut před přestávkou vystihl Klucska přihrávku na Škopka, křižným pasem našel ideálně Pavlenka, který ještě posunul na Dominika Žembu a ten podařenou střelou z šestnáctky zvýšil na 0:2.

Náskok ale hosté do přestávky neudrželi. Beníškův přetažený trestňák vrátil hlavou Škopek na druhou stranu a tam Josef Košík uklidil míč do odkryté poloviny brány - 1:2.

Naděje žila až do konce

Dvě minutky po pauze totiž Václav Dittrich umístěnou střelou z hranice šestnáctky vyrovnal - 2:2. Domácí hosty zmáčkli, minutu po vyrovnávací brance vytvořili velký tlak v šestnáctce, ale hosté se ubránili.

Nápor Libodřic postupně slábl, ale stále byli více u míče. Jenže hosté byli nebezpečnější a průniky Pavlenka a hlavně Žemby smrděly gólem. Hradecký ale proti svému bývalému klubu předváděl fantastické zákroky. Nestačil až na pokutový kop Dominika Žemby po faulu Dittricha právě na něj - 2:3.

Domácí vrhli všechny síly ke zvratu. Hlavní osobou byl v závěru Batelka, který ale hlavou po autu Škopka mířil nad, z šestnáctky poslal míč vedle, po centru Beníška zakončil do dobře postaveného Arnolda.

Neúprosně se blížil závěr zápasu. Další střela Batelky těsně minula levou tyč. Hosté rychle přenesli hru dopředu, po autovém vhazování si míč převzal Daniel Siruček a technickou střelou uzavřel na konečných 2:4.

Zápas měl skvělou atmosféru, rozhodčí Dvořák si pomohl jedenácti žlutými kartami, aby utkání udržel v mezích. Díky získaným třem bodům se Plaňany dotáhly na bod za svého hostitele, ale mají ještě zápas k dobru.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Z naší strany hrozný výkon. Nevím, co se s klukama stalo. Celý zápas jsme strašně kazili a ani se nedostávali do šanci. Plaňanům na nás stačilo nadšení a bojovnost. U soupeře jsem viděl, že chce vyhrát. U nás bohužel ne. Fanouškům, kterých přišlo opět hodně, bych nejraději vrátil vstupné, protože tohle byl ostudný výkon.

TJ Sokol Plaňany
Petr Šafránek, trenér: V den zápasu jsme museli řešit pro mužstvo velký problém, protože z pracovních důvodů se omluvila naše opora v brance Arnold. Vyřešili jsme to tím, že do branky šel otec Arnold starší bez zápasové i tréninkové přípravy. Na rovinu měl jsem obavy, ale naštěstí se nepotvrdily i proto, že obrana brankaři po celý zápas pomáhala. Jinak zápas to nebyl příliš fotbalový. Bylo k vidění mnoho soubojů, nepřesných nákopů a ztrát míče a to na obou stranách. My jsme si ale vytvořili situace. ze kterých umíme dávat branky a tak jsme se i ujali vedení 2-0. Domácí stačili do poločasu dát kontaktní branku a druhý poločas i vyrovnali a zdálo se, že domácí mohou výsledek otočit. Ale my jsme chtěli vyhrát a tak jsme začali být aktivnější a z naši aktivity jsme vytěžili penaltu, ze které jsme se dostali opět do vedení. V závěru zápasu nás domácí přitlačili, ale poslední slovo jsme si vzali my a brankou Sirůčka v posledních minutách jsme zápas definitivně rozhodli. Daří se nám a tak si to všichni užíváme. Víme ale, že nás čekají těžké zápasy, ve kterých nemáme co ztratit a tak se na ně těšíme.

M. Hradecký [-] - M. Matějka [-] (61. F. Šafránek [-] ) , J. Kovařík [-] (84. L. Lanc [-] ) , M. Beníšek [-] , J. Košík [-] (71. F. Krejčí [-] ) , T. Němec [-] (21. V. Patočka [-] ) , P. Batelka [-] , P. Škopek [-] , L. Pohanka [-] , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-]

V. Arnold [-] - R. Metlushko [-] , A. Motrunich [-] , J. Klucska [-] , D. Žemba [-] (88. M. Jambor [-] ) , M. Lutsiuk [-] (46. D. Siruček [-] ) , D. Konůpek [-] , O. Shpuryk [-] , O. Lazaryev [-] , Y. Pavlenko [-] , T. Freund [-]

ŽK: 35. J. Kovařík , 61. V. Dittrich , 66. P. Batelka , 87. F. Krejčí , 90. L. Pohanka , 90. L. Lanc - 15. D. Žemba , 69. Y. Pavlenko , 80. J. Klucska , 81. T. Freund , 88. D. Siruček .
Hráči zápasu: V. Arnold .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: DVOŘÁK Jiří - MLÁZOVSKÝ David (N), FREUND Karel (N).