10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Štítary v Kouřimi neuspěly

17

Rychlá branka Patrika Jirků už v páté minutě nasměrovala domácí ke třem bodům. Kouřimští postupně navyšovali skóre a pohlídali si zisk tří bodů.

Rychlý gól určil ráz zápasu

Štítary mají velmi mladý a nezkušený tým, to bylo znát hned od prvních minut, když otevřel skóre Patrik Jirků ranou z úhlu – 1:0.

Kouřimští byli více na polovině soupeře, ale ten po zisku míče rychle přecházel do protiútoku, ale vstřelit gól se jim bohužel nedařilo. Po dvaceti minutách to byli naopak domácí, kdo se mohl radovat.  Martin Snížek krásným lobem na zadní tyč zvýšil na 2:0 a na 3:0 přidal po chvilce Milan Hovorka.

Tímto výsledkem skončil první poločas.

Kouřim se bála, aby zase nepropadla

„Půjdeme do druhého poločasu s vědomím, že nesmíme zopakovat blamáž jako s Červenými Pečkami“, varoval Jan Kočí. Když v šedesáté minutě Roman Světnička zakončil samostatný průnik Hovorky, bylo víceméně po utkání – 4:0.

„Hosté korigovali jedním gólem Jakuba Miškovského po údajném ofsajdu“, komentoval závěr Jan Kočí a doplnil: „Ale místo dohadů jsme přidali pátý gól díky Snížkovi, který stál tam, kde měl a dorazil míč do branky, když gólman hostů neudržel míč v rukavicích.“

To trenér hostů Daniel Kmoch smutnil: „Opět se nám ukázalo, že když se nesejdeme, tak máme problém ohrozit branku soupeře, od nedělního rána mi chodila jedna omluvenka za druhou. Pět lidí ze základního kádru se omluvilo, kvůli různým povinnostem a zranění.“

Spravit chuť si mohou Štítarští hned příští týden, kdy ale hostí rozjeté Červené Pečky. Kouřim pojede bojovat o body do Tuklat.

TJ Kouřim
Jan Kočí, vedoucí týmu: Štítary mají opravdu mladý tým, a pokud pospolu vydrží, tak si myslím, že do toho dorostou a budou mít na to prát se o vyšší příčky tabulky. Nám se konečně zmenšuje marodka a zápas od zápasu se zvedáme k výkonům, které nám zajistí boj o vrchol tabulky.

Štítarský SK
Daniel Kmoch, trenér: Kouřim vyhrála naprosto zaslouženě. Už od páté minuty bylo jasno... Přesto jsme se do gólových šancí dostali, ale bohužel je neproměnili a tak nám nezbývá nic jiného, než věřit v lepší zítřky...