8.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Bečváry tlaku Libodřic neodolaly

16

Papírově jasné utkání se pro domácí dlouhou dobu vyvíjelo slibně. Až dvacet minut před koncem rozhodl jediným gólem zápasu o zisku tří bodů pro Libodřice Michal Volavka.

Neplodná převaha hostů

Nedaleké Libodřice přijely k utkání dalšího kola okresního přeboru na hřiště Bečvár. Vzhledem k postavení v tabulce se dal očekávat jednoznačný průběh a to se potvrdilo. Od počátku zápasu se hrálo daleko více na polovině Bečvár. Hned v páté minutě se prodíral do šance Volavka, ale M. Kšírl mu nedovolil zakončit. Akce Libodřic pokračovala nadále a vyústila ve slabé zakončení Beníška, se kterým si bečvarecký gólman poradil.

Hosté byli důraznější a pokud se Bečvarečtí dostali k balónu, tak o něj většinou brzy přišli. A rodily se další příležitosti Libodřic, ale Škopek pálil slabě, Beníšek mířil nad bránu a pěkný centr Batelky nenašel adresáta.

Libodřice se dostávali do stále nebezpečnějších situací. Po autovém vhazování se díky šikovnému prostrčení Volavky dostal za domácí obranu Košík, ale takovým lobem netrefil branku. Po gólu volala situace ze třicáté minuty, kdy centr Košíka dostrkával na zadní tyči Volavka, jenže míč narazil do břevna a dolů před lajnu a obránci Bečvár míč odpálili alespoň za vápno. Tam se do něj opřel Dittrich, ale trefil jen obránce. Akci definitivně ukončila až nepřesná střela Škopka.

V poslední desetiminutovce měl stoprocentní šanci Volavka, který po ztrátě míče Bečvár postupoval sám na Kropáčka, ale dlouhou kličkou se zahnal až za brankovou čáru. Další tutovku měl na hlavě Škopek, ale zakončení mířilo přímo do rukavic bečvareckého brankáře.

Bečváry za celý poločas vyprodukovaly pouze nepřesnou střelu Černého a jednu gólovku. Po centru Kuby se k hlavičce dostal Jahoda, ale trefil jen do tyče.

Volavka vysvobodil Libodřice

I druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. S jediným rozdílem - gólem v síti domácích. V šedesáté deváté minutě se po přihrávce Němce dostal ke střele Michal Volavka, Kropáček míč pouze vyrazil a na dorážku už nedosáhl - 0:1.

Domácí už s výsledkem udělat nic nedokázali a tak po statečném boji mají na kontě další nulu. O změnu se mohou pokusit v dalším kole, kdy budou hosty na červenopečeckém pažitu.

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: Zápas začali mnohem aktivněji hosté, my byli hodně zakřiknutí a jen se štěstím jsme přežili úvod zápasu s nulou na kontě. Pak jsme se trochu osmělili ale hře chyběla přesnost a větší pohyb nabízejících se hráčů. Nedokázali jsme se vytvořit v podstatě žádnou gólovou šanci. Nejblíže branky jsme byli po hlavičce Jahody, která skončila na tyči. Druhý poločas se obraz hry příliš neměnil. Hosté byli lepší a zaslouženě se dočkali branky. Vedení už si pohlídali až do konce zápasu. Bohužel nás stále trápí absence důležitých hráčů od začátku sezony. Vypovídající je i fakt, že jsem ke všem pěti zápasům musel nastoupit i já. Za normálních okolností bych na hřiště určitě nešel.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: V první půli jsme z několika šancí neproměnili ani ty nejvyloženější a takový byl obraz i v druhé půli. Soupeř hrál jednoduše a hrozil jen z protiútoků a standardek. Vysvobozením pro nás byla branka Volavky, který dorazil vlastní střelu po krásné přihrávce Němce. Dalších několik šancí zůstalo nevyužitých a proto se urodila takhle hubená výhra. Celkově to byl náš nejhorší výkon v sezóně. Jediné, co mě těší, jsou další tři body do tabulky, ale hra nebyla ke koukání. Teď se musíme připravit na Velim a tam se teprve ukáže, jak na tom opravdu jsme.

SK Bečváry
Z. Kropáček [-] - J. Čáslava [-] , J. Kuba [-] , J. Kšírl [-] , O. Holub [-] (46. J. Uher [-] ) - M. Černý [-] , P. Jahoda [-] , V. Šmejkal [-] , M. Kšírl [-] - M. Kenardžiev [-] (60. J. Brunclík [-] ) , J. Hampl [-] (50. J. Raichl [-] )

M. Hradecký [-] - M. Beníšek [-] , J. Košík [-] (46. J. Kovařík [-] ) , F. Šafránek [-] , T. Němec [-] , P. Batelka [-] , P. Škopek [-] , M. Volavka [-] , L. Pohanka [-] , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-]

ŽK: 48. P. Batelka , 58. L. Pohanka , 73. T. Němec .
Hráči zápasu: Z. Kropáček - M. Volavka , T. Němec .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Karlík Milan - ŠMEJKAL Pavel (N), SVOBODA Milan (N).