3.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

--

Bělá prohrála díky standardkám remízový zápas

0

Zápas na půdě nováčka začala se čtvrt hodinovým zpožděním, protože vznikly drobné technické a organizační problémy. Hosté přijeli do Malče ve slepované sestavě a hlavně dva jejich hráči naskočili do zápasu se zraněním. Luboš Sobotka laboruje se zraněním ramene a Pavel Rosický má problémy s tříslem. Domácí rozhodli nakonec utkání dvěma zvládnutými standardkami.

Vyrovnali i přes zraněného hráče

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný zápas, domácí byli snaživí a důrazní a hostům se zase dařila kombinace. První gólovou situaci si připsali domácí, ale minuli branku. Pak se převaha překlonila na stranu České Bělé a tu korunovali vedoucí brankou. Luboš Sobotka napálili míč z přímého kopu doprostřed branky, brankář ho vyrazil jen před sebe a z dorážky se trefil Martin Pátek – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, ale hosté je do větších šancí nepustili. Až ke konci poločasu Maleč kopala přímák z pravé strany, Hruška hlavičkoval do břevna. Při této skrumáži zůstal ležet před brankou zraněný obránce hostů. Ti míč odkopli až k polovině, ale domácí ho rychle vrátili na vápno a jejich kapitán Koláček se trefil po zemi k tyči.

Vyrovnání zabránilo břevno

Po poločase pokračoval také celkem vyrovnaný zápas a první příležitost si opět vypracovali domácí, ale střela těsně minula tyčku. Bělé ovšem postupem času docházeli síly. A tak Maleč měla možnost jít do vedení. Po rohu neuhlídali hosté střídajícího Šimona a ten se trefil hlavou pod břevno. Česká Bělá se snažila vyrovnat a plynula z toho velmi slibná příležitost. Tomáš Polreich po skrumáži ve vápně trefil ze dvou metrů hlavu domácího brankáře, a od ní se míč odrazil do břevna domácích. Pak už zápas víceméně dohrávala.

FK Česká Bělá
Bohumír Frühbauer, vedoucí mužstva Č. Bělé: „Nerad hodnotím výkon rozhodčího, sám vím, že jeho úloha je fakt náročná. Ale v tomto případě i domácí, kterým pomohl, říkali, že ho budou na své domácí zápasy vetovat. Opravdu k jeho výkonu nemůžu dodat nic pozitivního. Jinak zápas jsme měli remízovat a hráči, kteří s námi nejeli, i když to slíbili, mě fakt štvou. Je to frustrující vidět hrát zraněné hráče a nemoct je vystřídat. Příští týden hrajeme doma pouťový zápas se Sobiňovem a doufám, že hráči k tomu přistoupí zodpovědně.“