11.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

Chotěboř si navýšila náskok na čele

0

Fotbalisté chotěbořského céčka si upevnili náskok na čele tabulky. Hněvkovice si udrželi na odstupu šesti bodů a stejný náskok mají i na Keřkov. Hněvkovice ale rozhodně nepředvedli špatný výkon, i přesto že nebyly v kompletní sestavě.

Chotěboř si vytvořila dvoubrankový náskok

Domácí hosty téměř celý zápas přehrávali hlavně v osobních soubojích a v rychlosti. Hněvkovičtí hned po pár sekundách vykopávat balon z brankové čáry. A v 7. minutě po pravé straně frnkl Novák a otevřel skóre – 1:0. A za dalších jedenáct minut už vedli o dvě branky. Opět se ukázal Novák, který z levé strany centroval a Češík balon umístil opět do sítě – 2:0. Pak hosté přeskupili řady a jejich hra se zlepšila a vytvářeli si i šance. Ve 25. minutě po rohu pálil Tomáš Geher, ale mířil nad. Pak Hněvkovice hned podržel brankář Peroutka. A těsně před odchodem do kabin mohl snížit Milan Geher, ale vychytal ho brankář domácích.

Hněvkovice mohly vyrovnat, ale naopak inkasovaly

Hned po návratu z kabin se chotěbořští fotbalisté objevili dvakrát sami před brankářem hostů, ale ten si s jejich šancemi poradil. A tak se trestalo v 50. minutě Tomáš Pajer se prosadil dalekonosnou střelou – 2:1. Hněvkovické snížení nakoplo, ale vyrovnání se nedočkali, naopak po sedmdesáti minutách přišlo navýšení náskoku Chotěboře. Doležal centroval a Krédl předskočil hostujícího obránce a dorazil míč do sítě – 3:1. Hostující měli sice ke konci pár centrů, ale vážněji branku domácích neohrozili. Naopak mohli domácí ještě navýšit skóre, ale Peroutka už míč za svá záda nepustil.

FC Chotěboř C
Miroslav Ledvinka, trenér: „Vytvářeli jsme si spoustu šancí, bohužel jsme ne všechny dokázali proměnit. Musím říct, že proti nám stále velmi dobrý soupeř a dokázali, že jsou právem na druhém místě. Naši kluci ale zápas odehráli dobře.“

TJ Sokol Hněvkovice
Zdeněk Rajdl, vedoucí mužstva: „My jsme bohužel byli hodně oslabení, a to se projevilo od začátku zápasu. Domácí byli v obou poločasech lepší. Domácí byli rychlejší, lepší ve stratu na míč, důraznější a bojovnější. Oni byli jediným týmem, který nás přehrál po dobu celého zápasu, Když takhle budou hrát celou sezonu, tak postoupí. Musím říct, že Miroslav Ledvinka svůj tým připravil dobře.“

P. Chalupa [-] - R. Fiala [-] , J. Haltúf [-] , M. Čapek [-] , R. Smutný [-] - P. Krédl [-] , J. Novák [-] (46. A. Turek [-] ) , P. Češík [-] , O. Šimon [-] - A. Doležal [-] (87. P. Ledvinka [-] ) , L. Benák [-]

M. Peroutka [-] - M. Pajer [-] , M. Geher [-] , O. Šťastný [-] , J. Šťastný [-] - M. Pipek [-] (87. M. Pipek [-] ) , P. Končel [-] (78. J. Chyba [-] ) , T. Geher [-] , T. Pajer [-] - T. Chyba [-] (60. Z. Rajdl [-] ) , P. Veleta [-]

Hráči zápasu: P. Krédl , A. Doležal - M. Peroutka .
Místo: Chotěboř. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Beránek Jiří - .