12.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

--

Hněvkovice skončí nejhůř třetí

0

Hněvkovice si opět vylepšili historický bodový zisk. Na svém kontě už mají 25 bodů a před posledním kolem je jasné, že skončí nejhůře třetí. Letošní podzim jim vyšel opravdu na jedničku a tak to chtěli dokázat i v posledním domácím zápase. A to se jim povedlo. Kdežto soupeř se letos zatím trápí. Je zatím předposlední. V Hněvkovicích nepomohly Havlíčkovy Borové B ani posily z áčka.

Rychlá branka k bodům nepomohla

První poločas přinesl velmi rychlou branku. Už v 1. minutě se z trestného kopu asi z třiceti metrů prosadil Sobotka, který poslal balon pod břevno – 0:1. Už v 10. minutě mohlo být srovnáno, ale Ondřej Šťastný zblízka mířil těsně nad. Od 25. minuty Hněvkovice hosty zatlačili a povedlo se jim srovnat. Ve 35. minutě frnkl Veleta, vynutil si faul. Balon si postavil Ondřej Šťastný a posadil ho přesně na hlavu Kupce a ten přesně našel Michala Pajera – 1:1. Do poločasu ještě mohl skórovat Šmíd, ale hlavička mířila těsně vedle tyče.

Rozhodl Šťastný svou šibenicí

Hněvkovice si po změně stran hlídali svůj výkon a čekali na svou příležitost ke skórování. V 55. minutě se nachomýtl ke střele Milan Geher, ale ještě se radovat nemohl. Podobně na tom byl stejný hráč i v 70. minutě, kdy jeho trestňák vykryl Lupták. Pak přišla i borovská příležitost, ale z trestného kopu nic nevytěžili. Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. Po rohovém kopu bratra Jiřího se k balonu dostal Ondřej Šťastný a z rohu velkého vápna mířil přesně do šibenice – 2:1. Pak stejný hráč, ze stejné pozice zamířil stejně, ale radost mu překazila spojnice břevna a tyče. Hněvkovice si pak závěr v pohodě pohlídaly.

TJ Sokol Hněvkovice
Zdeněk Rajdl, vedoucí mužstva: „Rychlá branka nás zaskočila, protože jsme byli zvyklí, že je dáváme spíš my. Hosté byli zdatným soupeřem, byli pohybliví, dobří v bojovnosti, nenechávali nám nic zadarmo. Z mého pohledu to pro nás byli zasloužené tři body, ale těžký zápas. Chtěli jsme pro naše fanoušky neprohrát.“

TJ Sokol Havlíčkova Borová B
David Frühbauer, hráč: „Byl to jeden z našich povedených zápasů. Hráli jsme dobrý fotbal. Po změně stran to bylo furt vyrovnaný, vyložený šance z naší strany nebyly. Myslím si, že jsme si alespoň bodík zasloužili. Hráli dobře zezadu a po zemi.“

J. Rajdl [-] - M. Geher [-] , M. Pajer [-] , J. Šťastný [-] (88. T. Chyba [-] ) , T. Pajer [-] - J. Kupec [-] (62. J. Chyba [-] ) , M. Pipek [-] (79. J. Těšínský [-] ) , P. Končel [-] , T. Geher [-] - P. Veleta [-] , O. Šťastný [-]

Š. Lupták [-] - K. Tonar [-] , T. Cacek [-] , D. Frühbauer [-] , K. Šmíd [-] - V. Novotný [-] , P. Šmíd [-] , F. Valenta [-] , M. Sobotka [-] - A. Paušíma [-] (63. L. Havlíček [-] ) , J. Antl [-]

ŽK: 73. M. Pipek , 89. J. Chyba - 76. K. Šmíd , 84. K. Tonar .
Místo: Hněvkovice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Vojtíšek Radek - .