6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Rozjetý Spartak stále nezná hořkost porážky!

3

Máme odehrané 4. kolo z této sezóny a Průhonice stále nenašli přemožitele. Tentokrát se proti nim postavila Jesenice, která v minulém kole porazila Rejšice 3:1

Spartak měl více ze hry

Do Jesenice přijelo velmi kvalitní mužstvo, které má ty nejvyšší ambice pro tuto sezónu, a proto v tomto zápase hosté nemysleli na nic jiného, než přivést domů 3 body. Domácí se prezentovali velmi sympatickou hrou, ale bezesporu byla větší kvalita na straně hostů, kteří měli lepší pohyb, více drželi balón na svých kopačkách a vytvářeli podstatně více šancí. U jedné se také objevil Tomáš Souček a byl také prvním hráčem, který se v tomto utkání zapsal do listiny střelců. Byla za námi půl hodina hry. Většina šancí domácích končila na velmi dobře srovnané obraně Spartaku a nebo skvěle postaveném brankáři hostů. Poločas nám tak skončil za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Hosté neponechali nic náhodě

Průhonice nechtěli ponechat nic náhodě, a proto hned po třech minutách v druhém poločasu skórovali podruhé, konkrétně Lukáš Budějský a poslal tak svůj tým do klidného dvoubrankového vedení. Hostům to ale nestačilo a hned za další tři minuty vedli už 3:0. Tentokrát byl u koncovky Michal Bureš. Úvodních šest minut z druhé poloviny stálo Jesenici možný bodový zisk z tohoto zápasu. Domácí i přes zaspaný začátek nic nevzdali a bojovali dál. Stále se snažili hrát aktivně, i když už na některých hráčích bylo vidět, že zápas berou jako ztracený. V 65. minutě se přece jen Jesenice dočkala prvního gólu a zdramatizování zápasu, trefil se totiž Vojtěch Mráz a bylo to 1:3. Domácí sice snížili, ale Spartak z tohoto zápasu nechtěl dělat drama, a tak opět přidal na tempu a hru kontroloval. Už to vypadalo, že nám zápas skončí 1:3, ale Tomáš Souček si v tomto utkání přichystal ještě jeden zásah, a tak v 87. minutě dal na konečných 4:1 a připsal si se svým týmem čtvrtou výhru v řadě.

Spartak Průhonice
Rudolf Kahle (Trenér) : Do zápasu jsme vstoupili asi již klasicky, tzn. vlažně. Po 15 minutách, jsme začali určovat tempo a byli lepším týmem. Na šance 4:2 pro nás, ale proměnili jsme jen jednu - po rychle vhozeném autu a centru Budějského, se prosadil důrazný Souček. V přestávce jsme dvakrát střídali a během pěti minut zápas rozhodli. V tu chvíli to vypadalo na debakl, ale mladý tým Jesenice se nevzdával a běhal celý zápas. My naopak nepochopitelně sklouzli do exhibičního módu a zvládli i inkasovat. V závěru uzavřel neúnavný Souček. Musím pochválit soupeře, který je abnormálně mladý (ročníky ‘02, i ‘03) a snažil se hrát celý zápas fotbal.: