11.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Hattrick Pavla Hájka rozhodl o vítězství v zápase TJ Klíčany - AFK Tuchlovice

6

Domácí hráči TJ Klíčany v předchozím 10. kole Středočeského KP porazili hráče FK Bohemia Poděbrady na jejich vlastním hřišti 1:3 a v 11. kole, čelili hráčům AFK Tuchlovice, kteří v předešlém kole porazili 2:1 TJ Sokol Nespeky. Favoritem na vítězství byli před zápasem domácí hráči.

Hájek dal 2 branky

Začátek zápasu vyšel lépe hráčům hostujícího týmu AFK Tuchlovice, kteří se dostali do velké šance, po akci na pravé straně hřiště, kde se přes obránce dostal Michal Cabejšek, ale střílel z  velkého úhlu a brankář domácích si se střelou proradil. Chvíli na to přišla standartní situace pro domácí hráče, po faulu na levé straně hřiště na Petra Hájka. Standartku rozehrál Pavel Slánský a rozehrál ji na zadní tyč, odkud domácí vraceli míč před branku, míč se odrazil od horní tyče přímo do shluku těl na malém vápně a nejlépe se v něm zorientoval domácí Petr Hájek, který poslal domácí do vedení 1:0 už ve 4. minutě. Následovala pasáž zápasu bez vetších šancí na obou stranách. Domácí hráči si ale znovu pomohli standartní situací, ve 42. minutě po rozehrávce Slánského, který našel přesně hlavu Hájka a ten přidal svůj druhý gól v zápase a stejně tak druhý gól pro Klíčany a domácí hráči tedy vedli 2:0

Hájek dokončil hattrick

Druhý poločas byl spíše v režii domácích. Domácí drželi více míč na svých kopačkách a vytvářeli si více šancí. Hosté polevili ze svého důrazu a i něco ze své aktivity a nedokázali být tak nebezpeční jako v poločase prvním. Na 3:0 přidali domácí krátce po začátku druhého poločasu a to ve 47. minutě, kdy se prosadil dosud nejlepší střelec soutěže Jiří Jeslínek, po centru, který vyprodukoval střídající David Minha. Čtvrtá branka utkání padla stejně jako tři předchozí do stejné sítě a to do sítě za zády hostujícího brankáře. Akce byla téměř totožná jako na 3:0. David Minha centroval a našel tentokrát Petra Hájka a ten touto trefou dovršil svůj hattrick. V 70. minutě tak vedli domácí 4:0. Utkání se povedlo domácím dotáhnout do úspěšného konce a vyhráli s pohodlným náskokem nad nelehkým soupeřem, který se zdobí svou velmi dobrou útočnou fází.